Today.ua

Суд просять заборонити Катерині Рожковій працювати заступником голови Нацбанку

У середу, 29 травня, Окружний адміністративний суд Києва отримав позов народного депутата Юрія Савчука (Народний Фронт) до голови Нацбанку України Якова Смолія, його першого заступника Катерини Рожкової та Ради НБУ. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Позивач просить суд визнати протиправними дії Катерини Рожкової щодо незаконного сприяння третім особам у сфері валютного регулювання і нагляду та зобов’язати її утриматись від таких дій.

Окрім того, позивач вимагає визнати протиправною бездіяльність голови НБУ та Ради НБУ щодо не вчинення дій по звільненню Рожкової та зобов’язати їх це зробити.

Разом із позовом народний депутат подав заяву, в якій просить суд до вирішення спору заборонити Катерині Рожковій брати участь в роботі та засіданнях Правління Національного банку України, виконувати повноваження першого заступника голови НБУ та здійснювати будь-яку діяльність на цій посаді.

У свою чергу, в Нацбанку вже повідомили, що у випадку задоволення судом відповідної ухвали, установа вважатиме, що здійснюється пряме блокування її роботи, а також посягання на її незалежність.

Підстави для звільнення заступника Голови НБУ чітко визначені у статті 20 Закону України "Про Національний банк України", а ось звільнення посадовця Національного банку "за рішенням суду" чинним законодавством не передбачена, наголошує регулятор.

"Національний банк занепокоєний ситуацією, що українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску та впливу політиканів на роботу центрального банку. Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту для політичного тиску на органи державної влади", – прокоментував ситуацію начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Як раніше повідомляв Today.ua, перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова зазначала, що регулятор готовий повторно націоналізувати ПриватБанк, якщо суд вирішить анулювати рішення 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ