В Україні планують скоротити кількість субсидіантів, а також інших отримувачів пільг після того, як уряд введе неоподатковуваний мінімум доходів домогосподарств. Таке нововведення дозволить звільнити деяких українців від частини податків і допоможе боротися з бідністю. Про це розповіла депутат від "Слуги народу" і кандидат на посаду голови парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Галина Третьякова.
За її словами, головна мета цього всього — повернути гроші у домогосподарства і тим самим відмовитися від існуючої моделі надання пільг. Зараз домогосподарства розділені. Люди йдуть на фіктивні розлучення і неофіційне працевлаштування заради субсидій, що не є добре для державної системи.
Змінити це можна шляхом запровадження неоподатковуваного мінімуму на доходи домогосподарств, а також встановлення мінімального неоподатковуваного бар'єру. Йдеться про те, щоб податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) стягувався з домогосподарства, а не з кожного його члена.
"Наприклад, дохід сім'ї з дітьми становить 20 тис. грн в місяць, і вони отримують субсидію від держави. Але якщо ввести неоподатковуваний дохід у сумі 8 тис. грн, то ми повернули б сім'ї 19,5% податків та внесків, яких вистачило б на оплату комуналки. І їм не потрібно було б бігати за субсидіями", — розповіла Третьякова.
Депутат додала, що ідея полягає в тому, щоб залишати податок в сім'ї, а не прокручувати його через бюджет, повертаючи людям у вигляді субсидії. За її словами, подібна модель уже працює в Китаї.
Раніше повідомлялося, що українців, які незаконно отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'яжуть повернути гроші в державний бюджет. Якщо не зробити цього добровільно, суд зобов'яже виплачувати частину зарплати або виконавець спробує потрапити у квартиру та в рахунок "зайвої" субсидії заарештувати і продати на аукціоні майно.