Столицю Казахстану офіційно перейменували

402
Столицю Казахстану офіційно перейменували - today.ua

Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв постановив перейменувати столицю країни Астану в місто Нур-Султан. Про це йдеться в указі глави держави №6 від 23 березня.

Зазначається, що указ про перейменування столиці вводиться в дію з дня його першого офіційного опублікування.

Раніше столиця Кахахстана носила назви Ак-Мола (1824-1832 рр.), Акмолинськ (1832-1961 рр.), Целіноград (1961-1992 рр.), Акмола (1992-1998 рр.). Після того, як в 1998 році столицю перенесли з (Алма-Ати) Алмати в Акмолу, останню вирішили перейменувати через не дуже благозвучну назву “Біла могила”. Астана ж означає “Столичне місто”. Цю назву обрали, тому що вона легко вимовляється на багатьох мовах.

За всю історію Казахстану, крім Алмати і Акмоли, його столицями були міста Суяб, Баласагун, Койлик, Яникент, Сагінак, Туркестан, Ташкент, Оренбург і Кизилорда. Найдовше столицею казахських ханств було місто Ташкент – 200 років.

Зазначимо, перейменували столицю республіки на честь 79-річного екс-президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який 19 березня склав повноваження глави держави. І вже 20 березня парламент країни прийняв поправки до конституції про перейменування столиці. Сам Назарбаєв тепер очолює Раду Безпеки республіки.

загрузка...