На правах реклами. Стерилізація хатніх улюбленців стає дедалі поширенішою ветеринарною послугою. Своєчасна хірургічна операція, без сумніву, має переваги, але власник тварини має детально ознайомитися з особливостями проведення стерилізації та дізнатися про можливі наслідки.
Що таке стерилізація?
Стерилізація собак - це операція, у результаті якої тварина втрачає здатність до розмноження.
За матеріалами: https://www.royalcanin.com/ua/dogs/puppy/when-to-spay-a-female-dog
Не слід плутати цей термін із “кастрацією”, і хоча це поняття зазвичай вживається у відношенні до кобелів, але операція може бути проведена і для самок. Основна відмінність двох процедур - це те, що при кастрації видаляються статеві органи, а при стерилізації втрачається можливість до розмноження (відбувається видалення або перев’язування статевих залоз, але статеві органи не видаляють).
У чому полягає операція зі кастрації цуценяти?
Проводити хірургічне втручання може тільки кваліфікований ветеринарний лікар. У самки спеціаліст видаляє яєчники та матку самки. В окремих випадках і дуже рідко видаляються лише яєчники. Після цього у собаки припиняється естральний цикл і вона втрачає можливість приводити потомство; зникає статева охота та пов’язана із нею цікавість до тварин і протилежної статі. У самців відбувається видалення сім’яників.
Коли краще стерилізувати цуценя?
За думкою багатьох спеціалістів, оптимальний вік для стерилізації цуценяти - від шести до дев’яти місяців, до моменту першої тічки. Операцію бажано провести до моменту статевого дозрівання тварини, але не раніше тримісячного віку.
Важливо враховувати той факт, що цуценята маленьких порід стають дорослими скоріше, ніж представники великих порід. Тому радимо проконсультуватися з ветеринарним лікарем щодо визначення оптимального віку для стерилізації вашого улюбленця.
За словами ветеринарів, своєчасна стерилізація собак до досягнення ними статевого дозрівання значно знижує ризики ряду захворювань органів репродуктивної системи.
Переваги стерилізації
Не дарма все більше власників домашніх тварин вирішують стерилізувати своїх улюбленців. Хірургічна операція має численні переваги, такі як:
мінімізування розвитку захворювань молочних залоз, яєчників та матки у самок, а також сім’яників у самців;
зниження сексуальної активності тварини, а разом із тим - відсутність уваги до самиці з боку кобелів.
унеможливлення появи потомства, для тих тварин, які не є племінними
Своєчасна стерилізація не тільки має позитивний вплив на здоров’я тварини, а й спрощує процес комунікації власника із собакою.
Зміни в поведінці та харчових звичках
В першу чергу, стерилізація призводить до припинення естрального циклу, що виглядає як відсутність статевого потягу та тічки. Разом із тим, із життя тварини зникають можливі циклічні порушення самопочуття, такі як занепокоєння, немотивована агресія чи розлади харчової поведінки.
Стерилізація може призвести до певних змін у функціонуванні обмінних процесів. У деяких випадках спостерігається інтенсивний набір ваги твариною протягом декількох тижнів чи навіть місяців.
Власник собаки має звернутися за консультацією до ветеринарного спеціаліста аби отримати практичні поради щодо того, як правильно коригувати вагу улюбленця. Зверніть увагу на спеціалізовані лінійки корму для стерилізованих тварин. Продукт допоможе підтримати оптимальний баланс поживних речовин та значно знизити ризик розвитку ожиріння.