Стало відомо, які церкви Московського патріархату перейменують у першу чергу

640
Стало відомо, які церкви Московського патріархату перейменують у першу чергу - today.ua

Міністерство культури затвердило перелік церковних організацій, які підпадають під закон про перейменування УПЦ МП в Російську православну церкву. Про це повідомляє “Урядовий кур’єр”.

Як зазначається, релігієзнавча експертиза встановила необхідність перейменування п’яти релігійних організацій, центр управління яких знаходиться в Російській Федерації:

  • Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ);
  • Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва – Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ);
  • Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ);
  • Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода);
  • Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

“Згідно з переліком, який додано, у строк не пізніше трьох місяців церкви мають внести до свого статуту (положення) передбачені частиною сьомою статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 22 грудня  2018 року Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказувати в своїй назві приналежність до Російської православної церкви (РПЦ). Закон набув чинності 27 грудня.

Today.ua повідомляв, що у Московському патріархаті збираються оскаржувати “церковний закон”.

загрузка...