Стало відомо про нове серйозне ускладнення після коронавіруса

Коронавірус викликає у пацієнтів безліч ускладнень, частина з яких проявляється ще під час хвороби, інші - з часом. Британські медики виявили, що COVID-19 може викликати раптову і необоротну втрату слуху. Про цей симптом стало відомо зовсім недавно. Дослідження британців з цього питання було опубліковано в журналі BMJ Case Reports.

Стало відомо про нове серйозне ускладнення після коронавіруса - today.ua

Зазначається, що якщо проблеми зі слухом виникають, то вони вимагають невідкладного лікування.

Як приклад наводиться випадок 45-річного чоловіка з астмою, який був госпіталізований з COVID-19 на штучну вентиляцію легенів. Його терапія включала противірусний препарат "Ремдесівір", який довів свою ефективність при коронавірусі, і внутрішньовенні стероїди. Через тиждень після виходу з реанімації у чоловіка з'явився дзвін у вухах (тіннітус, - Ред.), а потім пропав слух у лівому вусі. Йому поставили діагноз "сенсоневральна втрата слуху".

За словами дослідників, ліки, які приймав пацієнт з коронавірусом, не могли вплинути на його слух. Також виключена наявність у хворого проблем з вушними проходами або барабанними перетинками до хвороби. Аутоімунні та інші порушення в організмі, які могли б вплинути на слух, також не були виявлені.Стало відомо про нове серйозне ускладнення після коронавіруса Медики поки не з'ясували, яким чином СOVID-19 впливає на слух, але, можливо, вірус Sars-Cov-2 проникає в клітини внутрішнього вуха і викликає загибель клітин, або змушує організм виділяти запальні хімічні речовини, так звані цитокіни, які можуть бути токсичними для внутрішнього вуха. Цей випадок став першим у Великобританії, хоча про подібні інциденти повідомляли з інших країн.

Раніше повідомлялося про три нових симптоми коронавіруса, на які все частіше скаржаться пацієнти.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com