В Україні власників «євроблях» почнуть штрафувати з 22 серпня 2019 року. Про це повідомила Державна фіскальна служба (ДФС). Нагадаємо, Верховна Рада України відтермінувала введення жорстких штрафних санкцій за експлуатацію нерозмитнених автомобілів на три місяці, прийнявши законопроект № 8371. Відповідні зміни були прийняті під тиском численних власників «євроблях», які збирали під будівлею Ради мітинги та паралізували рух у центрі столиці.
«Власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час на митне оформлення своїх автомобілів без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають в дію нові санкції», – повідомили у ДФС.
Відстроченим законом встановлені досить жорсткі правила, що не дозволяють незаконне ввезення та використання нерозмитнених автомобілів. Зокрема, передбачено наступне:
- транспортний засіб особистого користування може перебувати в Україні в режимі транзиту тільки з метою переміщення через митну територію країни;
- тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами більш ніж одного особистого автомобіля дозволяється при наявності грошового забезпечення, що дорівнює сумі розмитнення аналогічного транспорту;
- при тимчасовому ввезенні автомобілів особистого користування строком більш ніж 30 діб підлягають державній реєстрації;
- транспортний засіб, завезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, не можна розукомплектувати або передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам, а також використовувати його у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, в таксі;
- тимчасове ввезення автомобілів комерційного призначення громадянами-резидентами при виконанні ними зобов'язань за трудовими договорами з іноземними компаніями дозволяється строком до десяти діб із внесенням грошового забезпечення (застави), що дорівнює сумі розмитнення аналогічного транспорту.
За порушення правил ввезення автотранспорту з-за кордону передбачені досить високі штрафи.
Так, за перевищення строків тимчасового ввезення українським автомобілістам загрожують такі санкції:
- на строк не більше трьох діб — попередження або 850 гривень;
- на строк від трьох до 10 діб — 5100 гривень;
- на строк від 10 до 20 діб — 17 тисяч гривень;
- на строк від 20 до 30 діб — 85 тисяч гривень;
- на більш ніж 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування автомобіля — 170 тисяч гривень або конфіскація авто.
А ось такі штрафи передбачені за порушення строків ввезення транзитного:
- на добу — 170 гривень;
- на більш ніж одну добу і до 10 діб — 3 тисячі 400 гривень;
- на строк від 10 до 20 діб — 8 тисяч 500 гривень;
- на строк від 20 до 30 діб — 85 тисяч гривень;
- на більш ніж 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування автомобіля — 170 тисяч гривень або конфіскація авто.
Закон забороняє українським громадянам експлуатацію автомобілів іноземної реєстрації. За це водіям загрожує штраф на суму 8 тисяч 500 гривень, а при повторному такому порушенні протягом одного року — 17 тисяч гривень штрафу з позбавленням права керування на рік і з оплатним вилученням транспорту (або без такого). За передачу нерозмитненого автомобіля у володіння, користування або розпорядження іншим особам і використання його у підприємницькій діяльності їм загрожують штрафи у розмірі 34 тисяч гривень.
Нагадаємо, в Україні служби таксі Uber і Bolt повідомили водіям, що зареєстровані в системах виклику таксі, що відмовляються співпрацювати з водіями на автомобілях з іноземною реєстрацією.