Стало відомо, кого позбавлять субсидій готівкою

Негативну роль у видачі субсидій готівкою зіграв політичний момент, адже гроші влада поспіхом видала під вибори. Власне, через це далеко не всі отримувачі допомоги від держави змогли зрозуміти, що це за виплати, тому витратили їх на власні потреби. Про це розповів експерт з питань житлово-комунального господарства Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Нікончук.

Стало відомо, кого позбавлять субсидій готівкою - today.ua

За його словами, замість стимулювання економії споживання енергетичних ресурсів, влада отримала 25% боржників-субсидіантів.

Він переконаний, що якби монетизацію субсидій запроваджували без надання готівки до кінця опалювального сезону, то результат був би інший.

Андрій Нікончук зауважив, що "зимові субсидії" у декілька разів більші, ніж влітку, тому незрозуміло, як з тих споживачів, що завинили за оплату комуналки, стягуватимуть борги.

Він також підкреслив, що врешті решт громадяни зрозуміли, що при наявності заборгованості держава позбавить їх субсидій до моменту погашення. У той же час, боржникам "подарували" ще один шанс, все ж таки пообіцявши субсидію, але вже "за старою схемою", у безготівковій формі.

Нагадаємо, в Україні збільшилася кількість отримувачів субсидій, але знизився її середній розмір.

ДЖЕРЕЛОСегодня