Стало відомо, хто повинен повторно подати документи для отримання субсидії

3703
Стало відомо, хто повинен повторно подати документи для отримання субсидії - today.ua

У травні 2019 року в Україні почнеться процес перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. У Кабміні зазначили, що це пов’язано із закінченням опалювального сезону. Якщо для трьох мільйонів українських домогосподарств перерахунок субсидії буде зроблено автоматично, то іншим субсидіантам потрібно буде повторно подати заяву та декларацію про доходи до управління соцзахисту населення.

Зокрема, повторно подати документи повинні:

  • Орендарі житла;
  • Внутрішньо переміщені особи;
  • Сім’ї, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі осіб;
  • Сім’ї, в яких є непрацюючі люди працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;
  • Громадяни, у яких протягом року відбулися зміни в складі сім’ї.

В Мінсоцполітики заявили, що змінювати критерії для призначення житлових субсидій не планують, тому істотного зменшення кількості субсидіантів в 2019-2020 роки не передбачається.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що готівковий механізм надання субсидій буде працювати в Україні і далі, але не всі споживачі отримають “живі гроші” на руки. За його словами, споживачі, які отримуючи субсидію, сумлінно сплачують за житлово-комунальні послуги живими коштами, й надалі будуть отримувати субсидії на руки. А ось боржникам протягом року після сплати заборгованості або її реструктуризації, буде надаватися субсидія в безготівковій формі.

Раніше повідомлялося, що представники соціальних служб почнуть перевіряти субсидіантів на заборгованість за комунальні послуги. Тих українців, які мають додатковий дохід, але при цьому приховують його від держави і не платять за спожиті комунальні послуги, будуть позбавляти субсидії в першу чергу.

загрузка...