Стало відомо, чому Президент Молдови відмовився від зустрічі з Порошенко

1303
Стало відомо, чому Президент Молдови відмовився від зустрічі з Порошенко - today.ua

У середу, 13 лютого, Петро Порошенко офіційно завітає до Кишинева. Про це Президент Молдови Ігор Додон повідомив в інтерв’ю місцевому телебаченню.

Додон не називає мету візиту українського лідера, але зазначив, що не планує з ним зустрічатися у зв’язку з початком президентських перегонів в Україні. За його словами, ця зустріч може бути розцінена як “втручання в політичну боротьбу в сусідній країні, яку ми дуже поважаємо”.

“Що стосується зустрічі. Наскільки я розумію, Порошенко – кандидат у президенти України. Мені здається, що буде неправильно зустрічатися з ним або будь-яким іншим кандидатом”, – зазначив Додон.

У грудні 2018 року Президент Молдови Ігор Додон, який не приховує своєї проросійської налаштованості, заявив про бажання провести зустріч з політичним керівництвом України, зокрема для переговорів щодо Придністров’я.

Про свої наміри щодо зустрічі з Петром Порошенко молдавський президент говорив і раніше. Тоді Порошенко висунув чітку умову, за  якої переговори можуть відбутися: для цього Додон має визнати російську агресію проти України, включаючи незаконну анексію Криму.

Як відомо, під час власної передвиборчої кампанії у 2016 році Додон заперечував незаконність анексії Криму Росією.

Today.ua повідомляв, що Росія зняла митні збори на молдовські товари і тепер Молдова може відновити експорт до РФ через територію України. До 29 грудня 2018 року діяла постанова, яка забороняла ввезення в Росію “товарів, країною походження або країною відправлення яких є Україна або які переміщуються через територію України”.

загрузка...