Today.ua

Стала відома секретна стратегія Ердогана щодо Криму: чого насправді хоче Туреччина

Поки Росія та Україна вже понад шість років з'ясовують, чий Крим, Туреччина для себе вже давно має відповідь на це питання. Причому ця відповідь може стати геть неочікуваною для обох сторін конфлікту. Про це розповів виданню  strana.ua опозиційний турецький журналіст Юнус Ердоглу, який проживає в Україні.

Так от, за словами турецького опозиціонера, на його батьківщині є певні націоналістичні кола, які вважають Крим… турецьким. Адже так насправді й було до 1783 року. Доки Крим не відібрала Російська імперія, він належав іншій імперії - Османській.  Нині в Туреччині є немало представників націоналістичних кіл, які прагнуть відновлення колишньої великої імперії Османів, і розглядають Крим лише в такому контексті.

Звісно, президент Ердоган, як політик, що представляє світську державу, ніколи й ніде не висловлював таких міркувань, однак люди, які знають турецьку політичну "кухню", кажуть, що він поділяє таку позицію. Втім, може й не так поділяє особисто, як уміло заграє зі своїми  націоналістами.

А тим часом, він намагається дотримуватися нейтралітету у питанні Криму на зовнішньополітичній арені. З одного боку він начебто підтримав президента Володимира Зеленського, заявивши, що Туреччина ніколи не визнає анексії Криму. З іншого боку, він не запроваджує ніяких санкцій проти Росії через захоплення Криму. Навіть більше, між двома країнами існують доволі міцні торгові зв'язки, а в деяких випадках Туреччина навіть купує російську зброю, віддаючи перевагу їй перед американською. І це попри те, що Анкара і Вашингтон пов'язані між собою ще й членством у НАТО.

Тим часом, прагматичний і хитрий Ердоган дбає, насамперед, лише про турецький інтерес у Чорноморському регіоні. І було б дивно, якби це було інакше. Адже він президент Туреччини, а не України чи Росії.

Отже в Туреччини і в її президента Ердогана є своя секретна стратегія щодо Криму, і турки лише чекають сприятливого моменту, аби почати її втілювати в життя.

Нагадаємо, під час недавнього візиту Володимира Зеленського до Туреччини український гарант висловив надію, що Туреччина посприяє деокупації Кримського півострова. Ердоган великодушно погодився допомогти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ