Стала відома дата термінових дебатів в ПАРЄ щодо агресії Росії в Азовському морі

450
Стала відома дата термінових дебатів в ПАРЄ щодо агресії Росії в Азовському морі - today.ua

У четвер, 24 січня, в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі відбудуться термінові дебати щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці. Про це повідомив голова делегації Верховної Ради України у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв у Facebook.

Остаточне рішення щодо проведення дебатів було ухвалене на Бюро Асамблеї перед відкриттям січневої сесії, яка відбуватиметься протягом 21-25 січня у Страсбурзі.

Близько 60 делегатів ПАРЄ підтримали пропозицію про термінові дебати на тему “Відкрита агресія Росії проти України: зрив мирного процесу і загроза Європейській безпеці”.

У заявці на дебати вказується, що дії РФ порушують Статут ООН та Конвенцію ООН.

“Дії Російської Федерації є грубим порушенням Статуту ООН та Конвенції ООН про морське право. Напад РФ на кораблі України є ще одним актом збройної агресії проти України”, – наголошується в документі.

Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак заявив про те, що своєю агресією Росія хотіла примусити Україну відмовитися від проходу через Керченську протоку і таким чином фактично провести анексію Азовського моря.

Як повідомлялося, Туреччина посилила санкції проти окупаційної адміністрації Криму через російську агресію біля Керченської протоки.

загрузка...