США закликали Росію звільнити українських в’язнів та зупинити війну на Донбасі

68
США закликали Росію звільнити українських в'язнів та зупинити війну на Донбасі - today.ua

США закликають Росію зупинити віськову агресію на Донбасі, звільнити українських в’язнів, а також припинити розпалювати гуманітарну, економічну та екологічну кризи. Відповідну заяву Посольство США в Україні оприлюднило на своїй сторінці в Facebook.

У посольстві також наголосили, що протягом останніх чотирьох років Росія постійно порушує укладені Мінські угоди.

“Протягом останніх 4 років, що минають сьогодні з моменту підписання Тристоронньою контактною групою Комплексу заходів з виконання Мінських угод, Росія постійно не дотримується цих угод. Росія мусить припинити розпалювати створені нею гуманітарну, економічну та екологічну кризи, звільнити українських в’язнів, відвести озброєння та війська, здійснити негайне та всеосяжне припинення вогню”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, так звані перші Мінські угоди було підписано на початку вересня 2014 року з метою завершення збройного конфлікту на сході України. Відтоді військові дії рідко зупинялися довше, ніж на добу. Відбулося також кілька ескалацій конфлікту, наслідком найбільшої з них узимку 2015 року стало підписання нового протоколу в межах тих-таки угод. Наразі єдиний відчутний результат Мінських угод – зниження (порівняно з фазами активних бойових дій) жертв серед військових обох сторін конфлікту та цивільних осіб.

Нагадаємо, бойовики знову обстріляли житловий будинок на Донбасі.

загрузка...