“Слуга народу“ бере у свою команду нардепа, який працює на армію та спецслужби РФ

Член комітету нацбезпеки та оборони В’ячеслав Богуслаєв, який очолює авіаційне підприємство "Мотор Січ", балотуватиметься у народні депутати від партії "Слуга народу". Журналісти з'ясували, що попри заборону на експорт військової техніки, його завод продовжує постачати деталі для двигунів російській армії через спорідненого боснійського посередника, а сам Богуслаєв активно виступає за зближення з РФ. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

“Слуга народу“ бере у свою команду нардепа, який працює на армію та спецслужби РФ - today.ua

Як відомо, "Мотор Січ" - одне з головних авіаційних підприємств пострадянського простору. До 2014 року головним ринком збуту заводу офіційно була РФ, зокрема і російська оборонка.

Крім того, директор представництва "Мотор Січі" у Москві Петро Кононенко та В’ячеслав Богуслаєв володіють низкою підприємств у Росії - "Борисфен", "Лосиный остров", "ЦИАМ", "Авиаремонт-МС", "ВКМС" та "ВК-МС", які працюють попри військову агресію та окупацію Криму.

Зокрема компанія "Борисфен" обслуговує ФСБ. З 2015 та 2017 рр., за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 мільйони доларів на продовження строку роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В. Також АТ "Борисфен" обслуговує двигуни для кримської компанії "Універсал-авіа". Це державне підприємство, яке займається авіаційними перевезеннями та обслуговуванням авіації в Криму.

https://youtu.be/MNd4qWOdtDc

Зазначається, що після окупації півострову ця компанія була "націоналізована" росіянами. І попри санкції "Борисфен" продовжила працювати з "Універсал-Авіа" і з 2015 року отримала від неї 5 мільйонів рублів.

Крім цього фірма отримала кілька держзамовлень від підприємства "Летный отряд Россия", яке обслуговує посадових осіб військових сил РФ та керівників російських спецслужб, а також президента Росії Володимира Путіна.

За даними журналістів, ще одна російська компанія Богуслаєва, "ВКМС", з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва "Мотор Січ" на російський 218 авіаремонтний завод, попри заборону президента Петра Порошенка. Ці деталі постачалися з України на російську компанію Богуслаєва напряму.

Зазначається, що представники "Мотор Січ" та Богуслаєв заявляли, що українські деталі встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації РФ, але їх приймало військове представництво міністерства оборони РФ.

За даними журналістів, у 2018 році пряме постачання деталей двигунів до РФ з "Мотор Січі" різко зупинилось, компанія почала відправляти напряму до Росії лише двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока та обладнання для електростанцій.

Однак, як з’ясували розслідувачі, є велика вірогідність, що "Мотор Січ" і надалі постачає деталі для двигунів, що використовують російські військові, - тільки тепер через спорідненого боснійського посередника.

Раніше повідомлялося, що партія "Слуга народу" виявила десятки клонів у мажоритарних округах по Україні.

ДЖЕРЕЛОpravda.com.ua