Скасування комуналки для пенсіонерів: як це працюватиме

1681
Скасування комуналки для пенсіонерів: як це працюватиме - today.ua
Loading...

Президент України Володимир Зеленський заявив про намір скасувати оплату комунальних послуг для малозабезпечених пенсіонерів, які досягли 70-річного віку. Експерти розповіли, як ця “економічна модель” почне працювати на ділі.

За словами глави держави, більшість українських пенсіонерів не в змозі оплачувати свої рахунки за комунальні послуги і, враховуючи вік, заробляти додаткові кошти для цього вони також не зможуть.

“Є ідея, хоча зараз про неї складно говорити, але вона дуже креативна: наші хлопці шукають економічну модель, як людям, яким уже за 70 років (коли людина вже не може — вона не тільки на пенсії, але і фізично не може підробляти, і вона вже достатньо відпрацювала на країну — 40-50 років), не платити за комуналку. Я дуже хочу зробити це для наших малозабезпечених людей і думаю, що у нас вийде”, – зазначив Зеленський.

Експерти наголошують, що на даний момент незрозуміло, хто ж буде входити до списку пенсіонерів, які зможуть платити за комунальними рахунками за спрощеною системою, тому що в Україні на даний момент проживає 4,6 мільйонів людей старше 70 років. Також незрозуміло, де держава буде брати кошти для покриття такої кількості субсидій. На даний момент тільки 200 тисяч пенсіонерів старше 70 років отримують субсидії.

В Офісі президента уточнили, що пільги швидше за все отримають такі пенсіонери:

  • з великим стажем;
  • у яких доходи на особу не перевищують прожитковий мінімум для непрацездатних (1564 гривні);
  • старші 70 років.

При цьому безкоштовно стане не вся комуналка, а тільки в межах соціальних норм. Наприклад, соціальна норма на опалення становить 48,87 кв. м, а по холодній воді – 2,4 куб. м на людину в місяць, по гарячій – 1,6 куб. м у місяць.

Крім того, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко анонсував підвищення мінімальних пенсій до 2020 році до 1700-1750 гривень, а до кінця року – до 1900 гривень.

Директор Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич зазначив, що повністю скасувати плату пенсіонерам старше 70 років в Україні не зможуть. Для цього буде потрібно 7 млрд грн з бюджету. Тому, на його думку, швидше за все переглянуть інститут субсидій. Мова йде про часткове скасування сплати “комуналки” у рамках соціальних нормативів.

А ось доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Павло Сацький вважає, що для початку слід визначитися з поняттям “малозабезпечений”, оскільки така допомога повинна надаватися адресно.

“Як мінімум слід визначитися з поняттям “малозабезпечений” і не менш важливо, чому вікова планка саме 70 років, а не, приміром, 65 для чоловіків і 60 для жінок, тобто вік виходу на пенсію. Також стає актуальним питання механізму компенсації за комунальні послуги. Оскільки розрахунки виробляють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлові кооперативи, то, власне, на них варто покласти контроль за наданням такої пільги та дотриманням всіх вимог для її отримання. Для цих організацій найбільш простим є контроль за тим, хто в квартирі проживає, чи не здається житло, чи оформлене на незаможню літню людину, в оренду, чи не організовано там виробництво на дому з використанням води та електроенергії. Можливо, важливо було б поставити умовою отримання такої пільги встановлення лічильників і розумні обсяги використання ресурсів”, – пояснив він і висловив думку, що компенсацію за такі пільги логічно було б надавати з місцевих бюджетів.

Раніше повідомлялось, що безкоштовну комуналку у Зеленського обіцяють запустити вже у вересні.

“Не чоловік, а шматок лайна”: чоловік Повалій “вибухнув” через слова політолога про співачку
Чоловік української співачки Таїсії Повалій, продюсер Ігор Ліхута розкритикував українського політолога і блогера Олексія Голобуцького, який висміяв зовнішній вигляд артистки на одному з концертів в...
“Зарплату платити не будуть”: Савченко розповіла про нову роботу на каналі Медведчука
Народний депутат VIII скликання Надія Савченко, якій запропонували вести програму “Коментатор. Верховна Рада з інсайтом” на телеканалі Zik, розповіла, що не буде отримувати зарплату за...
“За два роки до виборів пророкувала президентство Зеленського”: Могилевська розповіла про свої політичні погляди
Українська співачка Наталія Могилевська зізналась, що не має відношення до політики, але пророкувала президентство Володимира Зеленського ще два роки тому. Про це вона розповіла за...
Ще дешевше, ніж очікувалось: українці отримають платіжки зі зниженими цінами на газ
Платіжки зі зниженими цінами на газ українські споживачі отримають вже наприкінці вересня або на початку жовтня. Про це повідомив представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті...
Пенсії в Україні: зростання виплат сповільниться удвічі
Стало відомо, що проект нового Державного бюджету України передбачає дефіцит Пенсійного фонду в 2020 році в рекордні 172,5 млрд гривень. Тому уряд, можливо, «розкидає» цю...
Могилевська вимагає змінити гімн України: з’явилася петиція
У рамках концерту в київському Ботанічному саду, який відбувся 14 вересня, співачка Наталія Могилевська презентувала свою версію гімну України, написаного до дня звільнення українських політв’язнів...