Штрафи за забруднення довкілля можуть підняти у 100 разів — міністр екології

В Україні збираються різко збільшити штрафи за забруднення навколишнього середовища - від 10 до 100 разів. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семирак.

Штрафи за забруднення довкілля можуть підняти у 100 разів — міністр екології - today.ua
Фото:РБК-Украина

На думку міністра, нинішні штрафи потрібно переглянути. На даний час найбільший штраф за забруднення довкілля складає всього 1700 грн.

Семирак вимагає зняти мораторій на екологічні перевірки бізнесу, що діє вже чотири роки. Адже для проведення екоперевірки зараз обов’язково потрібно мати офіційну скаргу від громадян. Лише за її наявності Держекоінспекція має право звернутися до Державної регуляторної служби, яка поінформує підприємство про перевірку.

"Найбільше навколишнє середовище забруднюють великі агропідприємства, зокрема великі тваринницькі комплекси. Населення скаржиться на те, що при обробці посівів сільгоспавіації, страждають і їх присадибні ділянки, а також здоров’я людей. Зважаючи на катастрофічну екологічну ситуацію в країні, повноваження Мінприроди повинні бути розширені, а штрафи - збільшені", - вважає керівник національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк.

З 1 вересня по 19 жовтня Держекоінспекція провела 3143 перевірок, за підсумками яких до Держбюджету було перераховано 867 тис. грн. штрафів.

Нагадаємо, чеські екологи прагнуть поліпшити стан навколишнього середовища в Україні.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко підписав закон про збереження українських лісів, який передбачає підвищення штрафів за незаконну вирубку лісу. Нові норми запрацють з 1 січня 2019 року.

ДЖЕРЕЛОUBR