”Шлях корупції є помилковим”: як депутатів від “Слуги народу” обмежать від хабарів

"Шлях корупції є помилковим": як депутатів від "Слуги народу" обмежать від хабарів - today.ua

Політтехнолог і радник президента Микита Потураєв заявив, що президентська партія “Слуга народу” має намір домагатися такого показника культури в політсилі, яка не дозволить парламентаріям бути корумпованими, бо шлях корупції завідомо є помилковим. Про це він розповів в своєму останньому інтерв’ю.

“Не дарма ж я сказав, що святих немає. Застосовуючи батіг лояльності, теж не доб’єшся. А пряники нам нема з чого готувати – у нас немає олігархічних грошей. Так що ми будемо працювати над тим, щоб була така внутрішньополітична культура. Звичайно, коли ти на власні очі вперше в житті бачиш мільйон доларів кешем – це справляє велике незабутнє враження", – пояснив експерт.

Також Микита Потураєв додав, що в партії “Слуга народу” допускаються виключно немонетизовані заохочення, тому що вони не мають грошей на щомісячні зарплати в 10 тис. доларів.

“У зв’язку з цим потрібно створювати нематеріальні мотивації. У нашому випадку – це дати людині перспективу. Цінності важливі. Отримати можна не тільки посаду, можна отримати знання, які в результаті конвертувати в доходи. Я з вами тут сиджу не тому, що я такий гарний, а тому що вчуся все життя і чого варта у своїй професії”, – розповів Потураєв.

Потураєв згадав в інтерв’ю про Партію регіонів, яка кардинально боролася зі своїми “порушниками”, хоча немонетарні мотивації у них теж були.

“Якби у нас була філософія Партії регіонів, я б вам дуже легко відповів, як вирішити це питання. Прийшов би до депутата і сказав би: “Значить так, чувак. У тебе зарплата буде 10 штук баксів на місяць, але якщо будеш щось за нашою спиною робити, то тебе в лісосмузі закопають і більше не знайдуть”, – додав Потураєв.

Під час одного з тренінгів з новообраними депутатами політтехнолог пояснив членам партії, чому вони не повинні вважати себе переможцями виборчих перегонів. Він сказав їм, що “вибори виграв Зеленський, а вони – політично ніхто”. Виступ Микити Потураєва образив майбутніх народних обранців. Особливо — мажоритарників, так як серед них опинилися не тільки молоді люди, але і досить зрілі українці, для яких подібні заяви стали принизливими.

Раніше Микита Потураєв заявив, що Україні потрібно забути про російську мову як регіональну і захищати її виключно на рівні національних меншин. За словами експерта, прикидатися, що в Україні немає російської національної меншини, не варто.

Хто замінить Авакова на посаді міністра МВС: "Слуги" назвали ймовірних кандидатів
Причини, по яким Арсен Аваков незабаром може бути зміщений з посади міністра МВС, прокоментував народний депутат від партії "Слуга народу". Євген Шевченко заявив, що в...
В Україні різко подорожчає гречка: скільки буде коштувати крупа вже через тиждень
Гречка – найпопулярніша крупа в Україні, яка вважається продуктом першої необхідності. Стало відомо, що через місяць цей стратегічний продукт може рекордно подорожчати. За словами експертів,...
Прогноз погоди на червень 2020: коли в Україну прийде справжнє літо і почнеться пляжний сезон
Циклони одні за іншим так втомили жителів України, що всіх цікавить одне і те ж питання: коли в країну прийде справжнє літо? Відповідь дав головний...
В Україні пенсіонерів звільнили від сплати деяких внесків: Зеленський підписав закон
Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон, згідно з яким життя українських пенсіонерів буде дещо спрощено. Зокрема, літніх людей звільнили від сплати ЄСВ. Торкнувся новий...
Київ і ще сім регіонів: у МОЗ назвали області, які не готові до пом’якшення карантину
В Україні триває другий етап поступового ослаблення карантинних заходів, введених через спалах смертельної коронавірусної інфекції у всьому світі. Обмеження були введені для нашої країни безпрецедентні....