Today.ua

Що робити з розбитим термометром і що категорично забороняється

Розбитий термометр - це дуже небезпечно, тому, якщо раптом таке трапляється, важливо знати, яких заходів слід дотримуватись, а що робити категорично забороняється. Зокрема, небезпечна для здоров'я ртуть, що міститься в термометрі.

Що робити, якщо розбився термометр

Найголовніше - не панікувати. Всіх, хто не прибирає ртуть, треба вивести з кімнати. Важливо знати, що небезпечна речовина починає випаровуватися при температурі 20 градусів, тому одразу відкрийте вікно, щоб зменшити концентрацію випарів ртуті і зробити температуру в приміщенні нижчою.

Одягніть гумові, нітрилові або латексні рукавички та обережно зберіть осколки від термометра, поклавши їх на шматочок паперового рушника. Помістіть в пластиковий пакет (або зіп-пакет), який герметично закривається.

Щоб зібрати частинки ртуті в невелику кульку, використайте шматочок картону. Щоб зібрати маленькі крихти ртуті, використовуйте піпетку, а тоді обережно вичавіть ртуть з піпетки на вологий паперовий рушник.

Чого категорично не можна робити

Ні в якому разі не використовуйте віник або пилосос. Через це ртуть може розпастись на менші частинки і потрапити в повітря.

Не можна виливати ртуть у водостік. Через це ртуть залишиться у водостоці і продовжить "опромінювати" шкідливою речовиною території.

Не можна залишатись в тому ж одязі, в якому ви були під час прибирання ртуть, тому що на ньому теж можуть бути залишки речовини.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, які продукти потрібно щодня вживати гіпертонікам для зниження тиску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ