В Україні відбулася історична подія, яка тепер дозволить власникам вільно розпоряджатися своєю землею. Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада дала старт земельній реформі, в рамках якої планують навести порядок в кадастрах, звести всі реєстри, а також впорядкувати земельні відносини.
Невже ціна на українську землю почне рости? На це питання відповів експерт Максим Пархоменко.
- Відразу після відкриття ринку землі, запланованого на 2020 рік, ціна на землю не почне рости, - здивував експерт. - Зростання цін на землю можливе тільки при зростанні попиту на цей товар. Зараз вартість землі в різних областях вкрай різна. Наявність інфраструктури, доріг, елеваторів, залізниці або річки підвищує її вартість. Також якщо на цій ділянці працюють компанії, її цінність може зрости. Але в більшості випадків таких факторів немає. Тому очікувати появи черги з покупців не варто, як і зростання ціни на землю.
Пархоменко вважає, що земельна реформа може дозволити Україні стати багатшою, але будь-які обмеження та заборони тільки затримають цей процес і не дозволять жителям сільської місцевості продати і розпоряджатися ділянками на вигідних умовах.
Нагадаємо, що кожен громадянин України має право безкоштовно отримати у власність декілька земельних ділянок на різні цілі. Таке право закріплено в Земельному кодексі України. Землю можна отримати для: ведення фермерського та сільського господарства (по 2,0 га), садівництва (0,12 га), будівлі гаража (0,01 га), зведення будинку (від 0,10 до 0,25 га) або будівництва дачного будинку (0,10 га).
Портал Today.ua вже писав, що Юлія Тимошенко заявила, що сьогодні був проголосований закон, який суперечить національним інтересам України. Тому парламентська фракція “Батьківщина” йде в опозицію.