Today.ua

Серед підлітків в Україні поширюється нова суїцидальна гра “Момо“

Смертельно небезпечна гра "Момо", розсилає інтернет-користувачам загрози і схилячі до суїциду завдання, поширюється по всій Україні.

Якщо раніше гра була в популярному мессенджере WhatsApp, то тепер з'явилася в забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакте", куди українські підлітки, незважаючи на заборони, заходять через проксі-сервери. Київські школярі вже стали отримувати листи від Момо з залякуваннями та погрозами.

Як повідомила прес-секретар кіберполіції Юлія Квітко, в ряді випадків діти жартують над своїми однолітками, надсилаючи їм повідомлення від імені Момо. Правда, українські правоохоронці поки не зафіксували жодного випадку загибелі або травмування дітей в результаті участі в суїцидальній грі "Момо".

"В Україні не зафіксовано жодного випадку, коли б діти травмували себе в результаті участі в так званій суїцидальній грі "Момо". У поліцію не надходило жодного офіційного звернення про такі випадки. Вся інформація, яка була поширена деякими ЗМІ в мережі про нібито "сліді Момо" в дитячих суїцидах не знайшла свого підтвердження", - написала в Facebook Юлія Квітко.

Кандидат психологічних наук, медичний психолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова розповіла, що робити, якщо дитина перебуває в суїцидальних групах: "Не лаяти його, не карати, не кричати. ​​Постарайтеся поговорити м'яко і спокійно. Якщо не виходить, слід звернутися до фахівця . Але не потрібно вести дитину до психолога одного - він може відчути себе злочинцем. до спеціалісту варто йти всією сім'єю. Від своєчасного визнання того, що у вашій родині існують приховані проблеми, що здатні підштовхнути підлітка до вступу в "групи смерті", залежить життя вашої дитини".

За словами психолога Наталії Бугаевої, суїцидальні групи можуть створювати маніяки, збоченці. Раніше маніякові для того, щоб реалізувати свою манію, потрібно було вийти з дому, знайти жертву, вбити її. Тепер йому досить сидіти перед екраном комп'ютера, а жертв він може знаходити навіть на іншому континенті. Ми стикаємося з новим видом вбивства, коли в якості знаряддя злочинець використовує руки самої жертви.

Є й ті, хто заробляє на дитячих суїцидах великі гроші. За однією з версій, на чорному ринку глибинного Інтернету ("DarkNet" або "DeepWeb") на дітей, які "в грі", робляться ставки. Якщо підліток, на суїцид якого хтось поставив гроші, передумав доводити справу до кінця, йому можуть допомогти зробити останній крок. З "DarkNet" веде боротьбу кіберполіції різних країн, але сайти з протиправним контентом дуже мобільні - вони швидко змінюють назви і адреси, переходять на інші ресурси, йдучи від блокування.

Не виключено, що терористи можуть використовувати дітей як живу бомбу. Якщо людину через Інтернет можна схилити до самогубства і він беззаперечно виконує вимоги куратора, то чому б не дати, наприклад, завдання взяти в певному місці якусь сумку і зайти з нею в зазначене приміщення. А в сумці буде вибуховий пристрій. Особливістю торішніх терактів у Франції було те, що виконавці ніколи не бачилися зі своїми замовниками - вони отримували завдання по Інтернету.

На жаль, не завжди підлітків, які вирішили накласти на себе руки, вдається врятувати. Найчастіше про те, що дитина перебувала в суїцидальній групі, батьки і друзі дізнаються вже після її смерті.

Нагадаємо, в Нікополі батьки виявили повішене тіло неповнолітньої дочки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ