СБУ викрила бойовиків, які вербували дружин військовослужбовців на Донбасі

Працівники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили факти вербування близьких родичів українських військовослужбовців на Донбасі. Про це повідомили у прес-службі відомства.

СБУ викрила бойовиків, які вербували дружин військовослужбовців на Донбасі  - today.ua
Фото:sharij.net

Зазначається, що дружини трьох офіцерів Збройних сил України були завербовані представниками Федеральної служби безпеки РФ та бойовиками окупованих районів Донбасу під час перебування у своїх батьків в Росії, а також в Донецькій та Луганській областях.

На жінок здійснювався психологічний тиск, їм погрожували забороною виїзду з окупованих територій, в’язницею та утисками батьків. Щоб себе захистити, вони надали письмові згоди на конфіденційне співробітництво зі спецслужбами.

Наразі дружини військовослужбовців допомагають слідству і надають інформацію щодо обставин їх вербувань та отриманих завдань.

В СБУ повідомили, що за скоєння злочинів за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Нагадаємо, європейські країни засуджують вибори в "ДНР" і "ЛНР".

Раніше повідомлялося, що міністра фінансів "ДНР" Катерину Матющенко заочно засудили до 10 років позбавлення волі.

ДЖЕРЕЛОСлово і Діло