Саакашвілі змінює роботу української митниці: інститут “рєшал“ і митних брокерів буде усунутий

Міхеїл Саакашвілі, якого назначили головою Національної ради реформ при президенті України, рішуче налаштований втілювати нові принципи роботи на українській митниці. Детальний план дій колишній грузинський гарант представив на нещодавньому брифінгу.

Саакашвілі змінює роботу української митниці: інститут “рєшал“ і митних брокерів буде усунутий    - today.ua

За його словами, всі вантажі на кордоні з Україною будуть проходити митний контроль максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі. Замість 26 документів будуть всього 2 (інвойс і транспортний документ – Ред). Машини будуть розмитнюватися не по маніпуляції вартістю, а за формулою: кубатура, рік випуску і так далі.

"Буде усунутий інститут “рєшал”, митних брокерів, і людина буде самостійно заповнювати митну декларацію", – зауважив Саакашвілі.

Новий голова Національної ради реформ планує залишити на кордоні тільки митників і прикордонників, а до “зеленого” і “червоного” коридорів додати “жовтий” і “синій” (пост-аудит). Також Міхеїл Саакашвілі пропонує криміналізувати контрабанду (від 3 до 5 років за звичайні товари і до 7 років – за підакцизні), підвищити зарплату митникам, автоматизувати максимум процесів та зменшити штат митниці, уніфікувати митні ставки.

Частиною митної реформи Саакашвілі стане також наділення функціями голови митниці першого заступника міністра фінансів, який буде взаємодіяти з податковою службою.

Побороти контрабанду на українській митниці новій владі поки так і не вдалося. За словами колишнього очільника митниці Максима Нефьодова, щороку на митниці втрачається від 40 до 45 млрд гривень. Це колосальні гроші, якими можна було би залатати не одну дірку в бюджеті. Саакашвілі хоче покласти край хабарам на митниці, в яких просто не буде сенсу, якщо всі процеси автоматизують.

Раніше Міхеїл Саакашвілі виступив із заявою, що Росія краще України, і розповів, чим саме.

ДЖЕРЕЛОkorupciya.com