Зеленський за рік виконав 8 обіцянок з 43: статистика обіцянок президента

Президент Володимир Зеленський зміг за рік виконати 8 своїх обіцянок. При цьому всього їх було 43. Ще 4 обіцянки він провалив. Йдеться про те, що гарант пообіцяв під час свого знаменитого прес-марафону, який відбувся 10 жовтня 2019 року. З того часу минув рівно рік, і допитливі журналісти порталу slovoidilo вирішили порахувати, що з президентських обіцянок вдалося виконати, а що вже так і залишиться нереалізованим.

Зеленський за рік виконав 8 обіцянок з 43: статистика обіцянок президента - today.ua

Зеленський за рік виконав 8 обіцянок з 43: статистика обіцянок президента

Отже, що ж з обіцяного президент провалив

 1. Зеленський обіцяв, що на зустрічі лідерів "Нормандської четвірки" порушить питання деокупації Криму. Однак згодом президент заявив, що на цю тему забракло часу.
 2. Президент також обіцяв зустрітися з протестувальниками ФОП (підприємцями) для того, щоб вислухати їхні вимоги до підписання законопроектів №1073 і №1053, які стосуються детінізації фінансових оборотів в сфері торгівлі та послуг. Однак він із ними так і не зустрівся, а документи незабаром були ним підписані.
 3. Ще одна провалена обіцянка стосується грального бізнесу. Зеленський обіцяв, що ліцензію на відкриття казино в п'ятизіркових готелях будуть "дуже дорого" продавати переможцям конкурсів. Однак, у законі, який вийшов, є слово "ліцензія", але немає слова "конкурс".
 4. Президент також обіцяв, що всі зміни в закони про ринок землі будуть внесені до 1 грудня 2019 року. Але тоді змін виявилося стільки, що їх вдалося "розгребти" лише до 21 березня.

Зеленський за рік виконав 8 обіцянок з 43: статистика обіцянок президента

Що з обіцяного президенту вдалося виконати

 1. Президент пообіцяв, що будуть запроваджені кредитні пільги на придбання житла для ветеранів АТО і ООС і обіцянку виконав.
 2. Зеленський обіцяв, що внесе законопроект, яким буде регламентовано надання "часткового громадянства" етнічним українцям. Такий законопроект був зареєстрований.
 3. Гарант також обіцяв почати процес деолігархізації ЗМІ з тим, щоб їхні власники не могли впливати на політику ЗМІ. Відповідний законопроект внесли в парламент ще під кінець минулого року.
 4. Ще одна обіцянка стосувалася одного з найбільш делікатних питань - приватизації ПриватБанку. Президент пообіцяв, що банк не повернеться до колишніх власників, і що в цьому питанні він керуватиметься виключно інтересами держави. Рада підтримала це, зробивши неможливим скасування рішення щодо націоналізації цього банку.
 5. Зеленський обіцяв, що члени його команди нестимуть таку ж відповідальність перед законом, як і всі інші українці. Свою обіцянку він дотримав, коли главу Кіровоградської ОДА Андрія Балоня затримали при спробі вимагання грошей. Його тут же звільнили з посади голови ОДА.
 6. Президент також пообіцяв, що Валерій Хорошковський не отримає жодної посади у владі. Поки цю обіцянку він тримає.
 7. Гарант пообіцяв почати будівництво аеропорту в Дніпрі у 2020 році, а також ініціювати ремонт Варварівського моста в місті Миколаїв. Це було виконано.
 8. Зеленський також пообіцяв, що витрати на утримання Офісу президента у 2020 році не будуть вищими, ніж у 2019, і свого слова дотримав. Правда, на 2021 рік все ж передбачена більш висока планка річних витрат.

Нагадаємо, президент Зеленський закликав усіх українців не залишатися байдужими до долі держави і прийти на вибори 25 жовтня. Він також сказав, що запропонує українцям п'ять питань, на які хоче почути чесні відповіді. Він прагне знати думку громадян. Які це будуть питання, президент не повідомив.

Українці заробляють менше громадян В'єтнаму та Молдови: статистика МВФ
Середній дохід громадян України на рік становить 3 424 долара США. Це катастрофічно низький показник на душу населення. Про це йдеться в звіті Міжнаро...
В Україні найбільші мережі заправок дружно підвищили ціни на бензин: що відбувається на АЗС
Вчора, 21 жовтня, в Україні підскочили ціни на бензин і дизпаливо. Найбільші мережі автозаправок дружно підняли вартість на пальне, повідомляє “Бізнес...
В Україні дефіцит цукру, торговельні точки підняли ціни і продають не більше 5 кг в одні руки
Цукор в Україні стрімко подорожчав майже на третину, при цьому в багатьох торговельних мережах обмежили обсяги продажу. Більш того, експерти прогнозую...
Як правильно робити валютні заощадження: поради експерта про покупку і продаж доларів в Україні
Громадяни України, роблячи заощадження, найчастіше купують долари США. Ця валюта десятиліттями зберігала свою стабільність, ніж заслужила довіру людей...
Зеленський анонсував нові надбавки одній категорії пенсіонерів
Президент Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді 20 жовтня заявив, що планує в 2021 році підвищити пенсії всім громадянам, що дос...