Зеленський відкрив у Києві новий корпус “Охматдиту“: скільки дітей можна буде врятувати від раку

Зеленський відкрив у Києві новий корпус “Охматдиту“: скільки дітей можна буде врятувати від раку - today.ua

Сьогодні в Києві відкрили другу чергу нового корпусу "Охматдиту". У цій, поза сумнівом, непересічній події узяв участь президент держави Володимир Зеленський і глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов. Відкриття цього медичного об'єкта з подальшим його виведенням на повну потужність дасть шанси на життя сотням українських дітей, в яких раніше таких шансів не було.

Кількість операційних збільшиться з 6 до 12. Замість теперішніх 20 тисяч пролікованих випадків на рік можна буде лікувати 32 тисячі хворих. Крім того, зросте кількість операцій з 10 до 18 тисяч на рік.

Зеленський відкрив у Києві новий корпус “Охматдиту“: скільки дітей можна буде врятувати від раку

Коли новий корпус повністю заповнять обладнанням і заповнять усі кадрові позиції, кількість трансплантацій кісткового мозку збільшиться до 50-100 операцій на рік. Причому трансплантацію можна буде робити як від рідних, так і нерідних донорів. Зараз її проводять тільки від рідних донорів, і тільки 25 операцій на рік. Що це означає для порятунку життів наших маленьких громадян – знають тільки ті, у кого в родині сталася така біда. Щорічна потреба в таких операціях в нашій країні становить 200-250 випадків. Тобто навіть новий корпус "Охматдиту", у кращому випадку зможе вирішити проблему лише на третину. Але це вже буде величезним проривом вітчизняної педіатрії.

Крім того, там відкриють онкологічне відділення на 20 ліжок. Це дозволить проводити хіміотерапію дітям, у яких діагностовано об'ємні пухлини очей, нервової системи та інших органів. Це відділення зможе прийняти до 150 пацієнтів на рік.

Але все це стане можливим, коли всі заплановані потужності нового корпусу будуть заповнені повністю – і обладнанням і кваліфікованим персоналом.

"Зараз відкриються лише 7 відділень з 21-го. Більше того, на жаль, вони укомплектовані медичним персоналом лише наполовину. Тому повноцінно працювати і лікувати дітей там не зможуть", - говорить голова опікунської ради "Охматдиту" колишня народна депутатка Оксана Корчинська.

Решта 16 відділень зможуть відкритися і почати роботу лише після того, як туди закуплять обладнання. Для того, щоб його купити, потрібно знайти ще понад 1,2 мільярда гривень.

Нагадаємо, новий корпус "Охматдиту" починали будувати ще в 2011 році. Однак будівництво не раз потрапляло в корупційні скандали, і його не могли довести до кінця. І лише при президентові Зеленському цей об'єкт вдалося завершити.

Неділя - останній день: з понеділка “Укрзалізниця“ не буде брати на поїзди мешканців “червоної“ зони
Неділя, 16 серпня, стане останнім днем, коли жителі міст, які увійшли до “червоної“ зони, зможуть сісти на потяг. “Укрзалізниця“ оголосила про те, що ...
Якою буде погода на уїк-енд: готуйтеся до холодів - ночами в Україну вже заходить осінь
На календарі залишилася остання восьма літа, а тому погода в Україні вже починає потихеньку дихати осінню. Найближчі дні, включаючи й вихідні, Україна...
Україна - країна можливостей: скандально відомий Вадим Тітушко став віце-президентом
Вадим Тітушко, чиє ім'я давно стало в Україні прозивним, отримав високу посаду в світі вітчизняного спорту. Його призначили віце-президентом Українськ...
Не робіть це в другій половині серпня: астрологічний прогноз на кінець літа 2020
Серпень закладає події, які будуть з вами відбуватися до кінця поточного року. З цієї причини, астрологи попереджають, якщо ви хочете дожити до Нового...
Чому мовчить Зеленський з приводу подій в Білорусі: «це моральне дно»
Український політолог Андрій Смолій обурений бездіяльністю президента України. Поки Білорусь проходить через ті ж випробування, які в 2013-2014-му рок...