Зарплати впадуть, долар буде дорожче, безробітних стане більше: похмурі прогнози на кінець літа-2020

Українські фінансові аналітики дали свої прогнози щодо основних економічних показників на 3 квартал нинішнього року. Не в усьому їхні думки співпадають. І все ж, загальна картина вимальовується, і вона, на жаль, дуже невтішна. Висновок можна зробити один: рівень добробуту українських громадян буде сповзати вниз, і в осінню пору українська економіка вступить ослабленою.

Зарплати впадуть, долар буде дорожче, безробітних стане більше: похмурі прогнози на кінець літа-2020 - today.ua

Епідемія коронавірусу плюс несприятливі погодні умови вже внесли корективи в економічні прогнози. Якщо на 1 квартал нинішнього року прогнози економістів більш-менш збулися, то в другому кварталі похибка їхніх прогнозів склала понад 40%. Що буде з третім, також невідомо. Коли закінчаться карантинні обмеження, щоб економіка могла відновитися хоча б у її "першоквартальних" показниках, також невідомо. Отже, які прогнози аналітики дають на третій квартал за деякими економічними показниками.

Інфляція

Аналітики вважають, що інфляція протягом літа якщо і буде, то невисока. Так відбувається щоліта. В основному - через сезонне зниження цін на овочі і фрукти. Експерти вважають, що в нинішньому році ця тенденція також збережеться. Однак дефляції, яка спостерігалася влітку минулого року, не буде. Правда, і високої інфляції також не прогнозують. Різні експерти дають різні показники: від 0,5% до 3%. Причому стрибок інфляції очікують у вересні, а літо пройде більш-менш спокійно.

Середня зарплата

Тут думки аналітиків кардинально розійшлися. За найбільш песимістичним прогнозом у третьому кварталі середня зарплата в Україні становитиме лише 9 500 гривень. Це притому, що сьогодні вона тримається на рівні 10 400. Причина – карантин, який паралізував роботу багатьох підприємств.

Інші аналітики менш песимістичні у прогнозах. Вони вважають, що в другому кварталі середня зарплата по країні не буде нижче від тієї, яка є зараз, і складе 10 300 – 10 500 гривень.

Однак є і більш оптимістичні прогнози. Деякі вважають, що найгірший етап пандемії Україна вже подолала, і тепер почнеться відродження економіки, а відповідно, і зростання зарплат. Загалом, є навіть припущення, що до кінця кварталу середня зарплата досягне 11 800. Серед стимулюючих чинників називають збільшення мінімальної зарплати із сьогоднішнього дня (1 липня).

Зарплати впадуть, долар буде дорожче, безробітних стане більше: похмурі прогнози на кінець літа-2020

Курс національної валюти

Тут усі аналітики прогнозують зростання – не катастрофічне, однак неминуче. На кінець кварталу вартість одного долара може скласти 27-28 гривень. Долар, звичайно, міг би підскочити і вище, проте його зростання буде стримуватися низьким попитом на валюту на внутрішньому ринку: у людей просто немає грошей, щоб робити валютні запаси.

Безробіття в Україні

Цей показник розраховується за методикою Міжнародної організації праці, яка оцінює відсоток безробітних серед економічно активного населення. Причому, за визначенням МОП економічно активними вважаються люди віком від 15 до 72 років. Тому показник МОП вище, ніж той, який надають центри зайнятості. Адже далеко не всі безробітні стоять на обліку в центрах зайнятості.

Отже, за прогнозом МВФ чисельність безробітних в Україні в порівнянні з тим же періодом минулого року зросте в півтора рази: 12,6% від усього працездатного населення проти 8,5%.

Деякі вітчизняні аналітики дають ще більш гнітючу цифру: 15-17%. В абсолютних величинах це залишить 3-3,5 млн осіб.

Інші ж експерти дають більш помірковані прогнози безробіття – на рівні 8,3-9,8%.

Нагадаємо, аналітики Forex Club також спрогнозували на кінець літа курс долара у межах 27-28 гривень. Вони назвали такі самі причини невисокого росту долара, що й інші експерти: зниження ділової активності, низьку купівельну спроможність і, відповідно, низький попит на долар.

ДЖЕРЕЛОsegodnya
В Україні почали діяти нові правила щодо виплати кредитів: що і для кого змінилося
В Україні вступив у дію новий закон, що регламентує виплату кредитів для деяких категорій населення. Зміни стосуються громадян, які проживають в зоні ...
Які овочі можна садити на дачі в червні: поради городникам
Багато хто думає, що овочі потрібно садити тільки навесні, а влітку вже пізно. Насправді, посадку можна робити двічі за рік, адже зелень і коренеплоди...
Катя Осадча вперше показала домашнє відео з молодшим сином
Катя Осадча та Юрій Горбунов щасливі батьки двох дітей: сина від першого шлюбу незмінної ведучої програми “Світське життя“ і їх спільного сина Івана. ...
Жіноча стрижка блант боб стала найактуальнішою зачіскою літа 2021
Варіації стрижки боб цього літа набрали особливої популярності. Французький варіант зачіски блант боб став найактуальнішою зачіскою сезону. Ця стрижка...
Xiaomi випустить нову унікальну зарядку для своїх смартфонів
Xiaomi в 2021 році представила 200 Вт швидку зарядку нового покоління, але на цьому розробники не зупиняються. Тепер Xiaomi хоче заряджати смартфони з...