Навіщо водії возять з собою сіль, аспірин і господарське мило

Деякі водії, які вперше сіли за кермо ще в часи СРСР, знають, що в дорозі можуть знадобитися різні предмети. Дехто з них досі возить з собою на всяк випадок господарське мило, сіль і аспірин. Сьогодні ми розповімо, чому їх потрібно мати в своїй машині.

Навіщо водії возять з собою сіль, аспірин і господарське мило - today.ua

Господарське мило для бензобака

Дороги в Україні і зараз не відрізняються якістю, а в часи СРСР вони були в кілька разів гірше. Водії щохвилини ризикували пошкодити шини, підвіску, і навіть бензобак. От якраз при пробитті бензобака і могло стати в нагоді господарське мило. Його використовували в якості замазки.

Господарським милом натирали пробоїну в сталевому бензобаку, що дозволяло доїхати до найближчого населеного пункту, а там вже поставити нормальну латку.

У наші дні цей дідівський прийом може здатися смішним. Проте, ми все-таки рекомендуємо на всякий випадок мати в багажнику один або два шматка господарського мила, якщо ви часто їздите на полювання, риболовлю, або просто любите активний відпочинок на природі.

Сіль для вікна

Навіщо водії возять з собою сіль, аспірин і господарське мило

У часи СРСР деякі автомобілісти взимку возили в своїй машині невеликий мішечок з сіллю. Так вони боролися з запотіванням вікон і запобігали утворенню льоду на склі в самому салоні. Справа в тому, що сіль добре вбирає вологу. Цією її здатністю і користувалися водії. Правда, є думка, що шкідливо протирати скло мішечком із сіллю, адже сіль і автомобіль – речі несумісні.

Аспірин для АКБ

Навіщо водії возять з собою сіль, аспірин і господарське мило

В СРСР деякі водії застосовували оригінальний спосіб, щоб реанімувати «сівший» акумулятор, в тих випадках, коли виявлялися далеко від населених пунктів. Вони в кожну ємність в акумуляторі клали по дві таблетки аспірину. В результаті акумулятор «оживав» і можна було запустити двигун. Правда, це тимчасова міра.

Після розпаду СРСР минуло дуже багато часу. З тих пір дороги та автомобілі стали краще. Однак деякі хитрощі радянських водіїв можуть стати в нагоді і сучасним водіям.

ДЖЕРЕЛОAvtovzglyad.ru