Навколо Нагірного Карабаху вірмени палять свої будинки: що відбувається (відео)

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на угоду щодо припинення вогню між Вірменією та Азербайджаном, навколо Нагірного Карабаху палають пожежі. Вірмени самі палять свої будинки. Вчора в Мережі з'явилося багато повідомлень про це з кадрами палаючих осель. Так вірмени готуються покинути обжиті місця.

Навколо Нагірного Карабаху вірмени палять свої будинки: що відбувається (відео) - today.ua

За тристоронньої угоди, яка днями була підписана між Вірменією, Азербайджаном і Росією, Вірменія має покинути території навколо Нагірно-Карабахської автономної області і віддати їх Азербайджану.

У Вірменії вже багато хто назвав цю угоду, підписану їхнім прем'єр-міністром Ніколом Пашиняном, зрадою. Через це в столиці країни спалахнули масові заворушення, які не припиняються досі. У зв'язку з цим Пашинян вже неодноразово виступив зі зверненнями до нації. В останньому з них прем'єр заявив, що він усвідомлює, що може загинути від рук своїх співвітчизників, які вважають підписання угоди "зрадою". Однак прем'єр вважає, що лише такою ціною можна було зберегти життя десяткам тисяч вірменських військових, які опинились би в оточенні і, швидше за все, загинули б. У ситуації, яка складалася на фронті, Вірменія була змушена погодитися на мир, нехай навіть і такою ціною.

Навколо Нагірного Карабаху вірмени палять свої будинки: що відбувається (відео) За цією угодою Нагірно-Карабахська автономна область, в якій проживають вірмени, залишиться їм. Однак із навколишніх територій, які раніше були захоплені вірменами, вони мають піти, віддавши їх Азербайджану. Таким чином, вже до 1 грудня Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський райони мають повернутися під контроль Азербайджану.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Місцеве населення спішно покидає ці території, при цьому намагаючись не залишити ворогові нічого. З церков знімають хрести. Руйнують магазини, енергозабезпечення, інші об'єкти інфраструктури. Крім того, багато жителів самі підпалюють свої будинки, щоб ті не дісталися азербайджанцям.

Нагадаємо, вірмено-азербайджанський конфлікт навколо Нагірного Карабаху не новий, він триває давно. Однак за часів СРСР, завдяки вивіреній національній політиці і придушенню релігійної домінанти в житті суспільства, державі вдавалося згладжувати протиріччя. Конфлікт спалахнув із новою силою, коли став очевидним швидкий розпад Союзу. А 27 вересня цього року Азербайджан фактично розпочав повномасштабну війну проти Вірменії за повернення колись захоплених територій.