Today.ua

Власникам автомобілів із ГБО розповіли, на яких АЗС недоливають автогаз

Серед українських водіїв існує думка, що мережі АЗС недоливають від 3 до 10 літрів автогазу в автомобілі з ГБО. Експерти Інституту споживчих експертиз перевірили, чи справді таке можливе.

Експерти купили автогаз у великих мережах АЗС (WOG, UPG, КLO), у мережах-дискаунтерах (БРСМ-нафта, U.GO, БАРС), а також у так званій "бочці", як кажуть, заради чистоти експерименту.

У результаті виявилося, що у мережі WOG зрідженого газу заправили навіть на 3% більше, ніж було заплачено, а у мережі КLO – на 1% більше. У мережі UPG автогазу видали точно за чеком.

А ось у мережах БРСМ-нафта, U.GO, БАРС, а також у так званій "бочці" зрідженого газу заправили менше, ніж за чеком. Недолів склав приблизно 3-4%. Зазначимо, що в Україні недолив не повинен перевищувати 1%.

Експерти Інституту споживчих експертиз дійшли висновку, що вища вартість автогазу у великих мережах АЗС компенсується точністю наливу. Якщо заправляти автомобіль із ГБО в деяких мережах-дискаунтерах, то недолив у 3-4% призведе до того, що водій фактично витрачатиме стільки ж грошей, якби він був клієнтом великих мереж АЗС.

Звичайно, хтось може сказати, що недолив у 3-4% - це дрібниця. Але якщо уявити, скільки це буде, наприклад, у річному обчисленні, то про дрібниці говорити не доводиться.

Тож звідки беруться міфи про те, що АЗС недоливають 3-10 літрів автогазу в автомобілі з ГБО? Цьому є кілька пояснень. Об'єм балонів приблизний, а не такий, як зазначено в паспорті. Маркування балонів також може відрізнятися від реального обсягу. Можливі поломки газобалонного обладнання, наприклад мультиклапану, редуктора. Можуть також бути погані магістралі.

Тому якщо ви помітили, що нібито вам на АЗС стали менше "наливати" автогазу, то нехай фахівці перевірять ГБО вашого автомобіля.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня 2023 року планують запровадити довоєнні податки на паливо. Деякі експерти вважають, що це спричинить зростання вартості автогазу на 3-5 гривень за один літр. Бензин і дизельне паливо, згідно з прогнозами, стануть дорожчими ще більше.

Раніше експерти Інституту споживчих експертиз перевірили якість автогазу, який продають українські ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ