В Україні дозволять виходити на пенсію до 60 років, навіть якщо ви не пільговик: ПФУ назвав умову

В Україні можна буде виходити на пенсію до 60 років. Такою втішною новиною порадували громадян працівники Пенсійного фонду України. Та, на жаль, ця норма вступить в дію лише через вісім років.

В Україні дозволять виходити на пенсію до 60 років, навіть якщо ви не пільговик: ПФУ назвав умову - today.ua

Така відстрочка пов'язана з тим, що саме в 2028 закінчиться період збільшення страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. До того часу, щоби мати право вийти на пенсію в 60 років, громадянам України треба буде накопичити мінімум 35 років страхового стажу. Якщо у вас його стільки не буде, то й на пенсію вийти в 60 не вдасться.

Однак є ще один, приємнийЮ момент для людей, у яких накопичиться великий період страхового стажу. Про нього повідомляє портал hvylya, посилаючись на видання "Пенсійний кур'єр".

В Україні дозволять виходити на пенсію до 60 років, навіть якщо ви не пільговик: ПФУ назвав умову

Жінка 1962 року народження звернулася в "Пенсійний кур'єр" із питанням, чи можна їй достроково вийти на пенсію, маючи за плечима 40 років трудового стажу. Чиновниця з Пенсійного фонду україни Галина Мастюгіна дала їй роз'яснення.

Виявляється, громадяни України отримають таке право, але тільки з 2028 року – коли буде повністю завершено перехід по страховому стажу. Тобто, з 2028 року українці отримають право дострокового виходу на пенсію, але за однієї умови – якщо їхній страховий стаж становитиме на той час не менше 40 років.

"При наявності 40 років стажу незалежно від віку можна буде піти на пенсію тільки з 2028 року", - сказала чиновниця ПФУ.

Звичайно, якщо врахувати, що багато українців до 22-23 років десь вчаться, і лише після цього починають трудову діяльність, то 40 літ стажу до 60 років мають лише одиниці. Отже, це чимось нагадує анекдот про ідеальну секретарку – двадцятирічну з тридцятирічним стажем роботи.

При цьому не зайвим буде нагадати, що страховий стаж – це не всі роки роботи, а лише ті, за які були сплачені внески до Пенсійного фонду. Отже, таке право дострокового виходу на пенсію отримають лише одиниці, але все одно приємно.

Нагадаємо, з 1 липня українцям почали виплачувати підвищені пенсії. Для тих, хто отримує мінімальну пенсію, розмір виплат збільшився на 74 гривні. В одержувачів максимальної пенсії ця надбавка вдесятеро вища – 740 гривень.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Друзі Меган Маркл назвали другу причину, чому герцогиня не прилетіла на похорон принца Філіпа
Вагітна Меган Маркл відмовилася супроводжувати свого чоловіка принца Гаррі в подорожі до Великобританії. Спочатку зазначалося, що колишня американська...
Курс долара в Україні відновив зростання: скільки коштує валюта 14 квітня
У середу, 14 квітня, курс долара підвищився до 28,01 грн/долар. Це перший стрибок валюти за останні 1,5 місяці. У порівнянні зі вчорашнім днем, дол...
В Україні не вистачає грошей на виплату пенсій: витрати ПФУ перевищили доходи на 7,5 млрд гривень
В Україні може не вистачити грошей для виплати пенсій, в Пенсійному фонді занадто багато коштів витратили на допомогу ФОП, на індексації та на підвище...
Стало відомо, які продукти харчування найчастіше фальсифікують в Україні
Перевірки, проведені Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, показали, що в Україні на полицях магазинів дуже част...
“Нафтогаз“ розповів споживачам, як отримати кешбек за оплату платежів
“Нафтогаз“ пропонує своїм клієнтам отримати кешбек в розмірі 200 грн при оплаті послуг через сервіс EasyPay. Даний розіграш триватиме до 30 квітня 202...