У І півріччі 2023 року в Україні порівняно з аналогічним періодом 2022 року на 15,3% збільшилась кількість людей, які загинули у ДТП. Про це повідомив Укравтопром із посиланням на Патрульну поліцію.
При цьому в І півріччі 2023 року в Україні порівняно з аналогічним періодом 2022 року на 43% збільшилася кількість людей, які у ДТП зазнали травм різного ступеня тяжкості.
Зокрема, у І півріччі 2023 року в Україні під час дорожніх аварій загинуло 1 314 людей, а ще 12 755 осіб зазнали травм різного ступеня тяжкості.
Чому найчастіше відбуваються смертельні ДТП? За даними поліції, у І півріччі 2023 року смертельні ДТП найчастіше відбуваються через перевищення безпечної швидкості, через порушення водіями правил маневрування, через те, що пішоходи переходять дорогу в невстановленому для цього місці.
Слід зазначити, що в Україні після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ у лютому 2022 року помітно побільшало ДТП. МВС було змушене у травні 2022 року знову включити систему камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, яку відключили у лютому з метою безпеки.
Восени 2022 року, після того, як російські окупанти посилили обстріл енергетичної інфраструктури, побільшало ДТП за участю пішоходів. Справа в тому, що російські окупанти тоді пошкодили багато об'єктів енергетичної інфраструктури, внаслідок чого вулиці багатьох міст у темну пору доби залишилися без світла.
МВС з 1 червня 2023 року почало реформувати сервісні центри та посилило контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Очікується, що це знизить до мінімуму порушення та корупцію при отриманні посвідчень водія.
Також в Україні хочуть притягувати до адміністративної відповідальності та усувати від роботи співробітників автошкіл за погану підготовку водіїв. При цьому співробітників сервісних центрів МВС за порушення під час іспитів на отримання посвідчення водія теж планують штрафувати (якщо йдеться не про кримінальне, а про адміністративне правопорушення). У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект.
Нагадаємо, в Україні тепер кандидати у водії мають 30 днів на отримання копії відео зі свого теоретичного чи практичного іспиту. Набрав чинності відповідний наказ МВС.