В Україні може з'явитися нова категорія водіїв

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 3023-1, який передбачає віднесення до учасників дорожнього руху власників персонального легкого електротранспорту. Якщо його затвердять, то законодавчо врегулюють становище людей, керуючих електричними скутерами, гіробордами і гіроскутерами.

В Україні може з'явитися нова категорія водіїв  - today.ua

Автори цього законопроекту виходять з того, що в останні роки отримали значний розвиток портативні транспортні засоби на електричній тязі. Однак, в українському законодавстві нічого про такий вид транспорту не йдеться. Не йдеться і про їх власників. В Україні не ведеться статистика щодо ДТП за участю такого виду транспорту.

Законопроект № 3023-1 пропонує поширити відповідальність за порушення правил дорожнього руху і на людей, які керують портативними транспортними засобами на електротязі. Їх хочуть визнати учасниками дорожнього руху з визначенням прав та обов'язків.

На наш погляд, це дуже своєчасний законопроект. Часто люди, які керують персональним легким електротранспортом, нехтують елементарними правилами безпеки, створюють аварійні ситуації. Якщо їх визнають учасниками дорожнього руху, то вони стануть більш уважними на дорогах.

ДЖЕРЕЛОGoloszmin.org