В Україні хочуть офіційно дозволити “бодяжити“ бензин

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг виступає за ухвалення законопроекту, який передбачає поступовий перехід на паливо для двигунів внутрішнього згоряння, виготовлене з поновлюваних джерел енергії. Мова йде про біоетанол.

В Україні хочуть офіційно дозволити “бодяжити“ бензин - today.ua

Законопроект № 2471 був внесений на розгляд депутатів Верховної Ради восени 2019 року. Зараз його обговорюють в профільних комітетах. Від їх рішення багато в чому залежить подальша доля паливного ринку України.

Законопроект передбачає введення з 1 липня 2021 року квоти 5% для біоетанолу в суміші з бензином. Надалі квоту можуть збільшити до 7-8%.

Змішувати бензин з біоетанолом отримають право компанії, що мають ліцензію на виробництво палива, на його оптову торгівлю і зберігання. При цьому у цих компаній повинна бути сертифікована лабораторія або договір з нею.

Андрій Герус, голова комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, вважає, що якщо дозволити змішувати бензин з біоетанолом, то це сприятливо вплине на українську економіку. Адже цим будуть займатися українські компанії з використанням української сировини. До того ж покращиться екологія.

ДЖЕРЕЛОAuto.24tv.ua