Today.ua

В Україні боржникам заборонять продавати автомобілі

В Україні планують заборонити злісним боржникам за кредитами продавати автомобілі. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9363.

Автори цього проекту закону (а це Кабінет міністрів) виходили з того, що примусове виконання рішень, зокрема, щодо звернення стягнення на майно, застаріло і їх потрібно зробити сучасними. Це пропонується зробити шляхом цифровізації та оптимізації процесів звернення стягнення на майно боржника. Крім того, пропонується зробити більш сучасною автоматизовану систему виконавчого провадження та механізм автоматизованого арешту коштів боржників.

Законопроект №9363 передбачає введення обов'язкової перевірки при перереєстрації або знятті з обліку машини наявності відомостей про його власника в Єдиному реєстрі боржників. Якщо в реєстрі є дані про нього, він не зможе здійснити бажані дії. Дані про це повідомлять державному чи приватному виконавцю.

Також планують перевіряти наявність відомостей у Єдиному реєстрі боржників про власників нерухомості під час звернення до нотаріуса з метою відчуження майна чи передачі його у заставу.

При цьому банки та небанківські компанії, які надають платіжні послуги, перевірятимуть у реєстрі своїх клієнтів та повідомлятимуть про відкриття чи закриття боржниками депозитів та електронних гаманців.

Наразі законопроект № 9363 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики. Він має дати свій висновок щодо цього проекту закону.

Чи затвердять народні депутати Верховної Ради законопроект №9363? Поки що сказати важко. Але шанси на те, що цей документ ухвалять – досить великі. Раніше цей проект закону вже узгодили з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та з МВС. Вони його схвалили без будь-яких поправок.

Слід зазначити, що в Україні патрульні поліцейські останнім часом почали частіше складати протоколи за ч. 3 ст. 126 КУпАП та забирати посвідчення водія у водіїв, які мають заборгованість з виплати аліментів. Виконавча служба на власників автомобілів накладає тимчасове обмеження на керування транспортним засобом, якщо аліменти не сплачені за 4 місяці або більше.

Нагадаємо, в Україні з 1 червня 2023 року змінили процес складання теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Після цього кандидати почали масово провалюватись на іспитах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ