Today.ua

В Україні підвищуватимуть пенсійний вік: влада вирішує, як це зробити

В Україні готують підвищення пенсійного віку. Нововведення торкнеться не всіх, а тільки державних службовців. Якщо новий закон ухвалять, то вони зможуть виходити на пенсію після 65 років - тоді, коли захочуть.

Зараз державні службовці, як і решта  громадян, які мають достатній страховий стаж, виходять на заслужений відпочинок у 60 років. Але якщо ті, хто не перебував на "государевій службі" можуть спокійно працювати після виходу на пенсію, то держслужбовцям дозволено продовжити свою трудову діяльність лише за спеціальним наказом, і тільки до 65 років. Після 65 - вони мають покинути своє місце роботи.

Однак багато чиновників до цього віку лише накопичили достатній досвід і ще можуть довго використовувати його на благо суспільства. Тому зараз в "Слузі народу" розглядають питання про те, щоб зняти це вікове обмеження. Потрібно лише розробити прийнятний механізм, який дозволяв би людині, що має таке бажання, працювати довше.

При цьому, звичайно, пенсійний вік і початок виплати пенсій для держслужбовців ніхто переносити не буде. Вони зможуть і працювати, і отримувати пенсію, як і решта працюючих пенсіонерів.

Крім того, можливо не всі знають, що в Україні можна відстрочити початок виплати пенсії. Припустимо, вирішити, що ви почнете її отримувати не з 60 років, а з 63. У цьому випадку за кожен місяць, що ви не отримували пенсію, вам нарахують ще по 0,5% надбавки до пенсійної виплати. Таким чином, за рік набереться 6% -а надбавка, а за три - 18%. При цьому, якщо відстрочити пенсію більш ніж на 5 років, то щомісячна надбавка вже становитиме не 0,5, а 0,75%. Природно, що і страховий стаж в цьому випадку буде більшим.

Нагадаємо, економісти підрахували, що з кожним роком в Україні ставатиме менше пенсіонерів. Справа в тому, що зараз якраз входять у пенсійний вік люди, багато з яких в буремні 90-і не були офіційно працевлаштовані, та й згодом не завжди легально працювали. Тому для них вік пенсійних виплат настане набагато пізніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ