У танучих льодовиках Землі ховається щось страшне, здатне занапастити усе людство, - вчені

У танучих льодовиках Арктики і Антарктики ховається те, що може занапастити все людство. До такого висновку повсюдно приходять учені, яким доводиться стикатися з наслідками танення льодовиків.

У танучих льодовиках Землі ховається щось страшне, здатне занапастити усе людство, - вчені - today.ua

Виявляється, зона вічної мерзлоти і льоди - це гігантський холодильник, в якому зберігаються в законсервованому вигляді безліч мікроорганізмів і вірусів, багато з яких можуть виявитися смертоносними. Причому деякі з них вже дають про себе знати.

Так, у 2016 році на Ямалі стався спалах сибірської виразки. Тоді піддалося зараженню два десятка осіб, один із хворих - дитина з сім'ї оленеводів, навіть помер. Для зачистки місцевості довелося залучати військових. Вони розкопали старі скотомогильники і знищили залишки загиблої худоби, що зберігалися в  підталій вічній мерзлоті.

Учені говорять, що саме старі скотомогильники можуть служити джерелами зараження страшними, давно забутими людством, хворобами. Але смертоносні віруси можуть чекати людину не тільки в місцях поховання худоби. Велику небезпеку можуть таїти льодовики. Адже в них також міститься чимало залишків тварин, стихійно померлих від древніх смертоносних вірусів.

У танучих льодовиках Землі ховається щось страшне, здатне занапастити усе людство, - вчені Так, у 2007 році французькі вчені виявили у вічній мерзлоті мікроорганізми віком близько півмільйона років, які знаходили в активному стані. А російські вчені з Інституту хімбіологіі і фундаментальної медицини недавно виявили в грунтах біля Мамонтової гори в Якутії мікроорганізми, вік яких становить близько 3,5 мільйонів років. Причому деякі з них науці невідомі, і, природно, невідомо, яку небезпеку вони можуть представляти як для людей, так і для всього життя на землі.

Причому всі ці віруси, намагаючись вижити в суворому арктичному кліматі, і головне, зумівши в ньому вижити, піддалися невідомо яким мутацій. Можливо, вони стали практично безсмертні. Тому не виключено, що вже в найближчі роки нинішній коронавірус може здатися "старим добрим" нездужанням на тлі того, що відкриє нам тала земля.

Нагадаємо, буквально пару тижнів тиждень тому в Одеській області у хворого чоловіка діагностували сибірську виразку. Чоловік займався скупкою та перепродажем домашніх тварин.

ДЖЕРЕЛОplanetanovosti