В "Слузі народу" допускають, що президент буде змушений розпустити парламент і призначити нові вибори. Так станеться, якщо президентську політсилу схилятимуть до коаліції з депутатською групою "За майбутнє". Такі міркування висловив один з ідеологів "Слуги народу" і голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
Цілком можливо, що після виборів постане питання про коаліцію "Слуги народу" з групою "За майбутнє", яку курирує Ігор Коломойський.
"В медіа вже заговорили про можливий примус до коаліції з групою "За майбутнє" Ігоря Валерійовича. Можливо, що і" Батьківщина "неофіційно була б в такій коаліції або голосувала б разом з нею", - говорить Потураєв .
"Тому що, якщо мета цієї коаліції - захист конкретного громадянина від американської Феміди, Федерального бюро розслідувань США, то це точно не та політична мета, яку я готовий підтримати. І я не один такий", - говорить нардеп.
Цілком передбачувано, що за яльянс з групою "За майбутнє" висловляться 40-45 "слуг", які складають лобі Коломойського. Якщо відняти їхню кількість від 245 наявних членів монобільшості, то залишиться лише 200. А значить, ніякого "моно" вже не буде. Партії влади неминуче доведеться об'єднуватися з якоюсь політичною силою, а то і двома. Вибір у парламенті невеликий і незручний, а в деяких випадках і неприйнятний - для президента в першу чергу.
У разі парламентської кризи президенту нічого більше не залишиться, як розпустити парламент. Хоча ні йому, ні депутатам від монобвльшості це ні до чого. На позачергових виборах "слугам" вже не повторити такого результату, як був у 2019 році, а значить, багато хто з них залишаться "за бортом". А для гаранта результат нових виборів може стати епітафією над його рейтингом.
При цьому каталізатором процесу може стати розпуск Кабміну Дениса Шмигаля, вважає Потураєв.
"Думаю, за це без проблем проголосують всі інші фракції, та й в нашій бажаючі знову "сісти на схеми "знайдуться. Запуск 60-ти днів для формування коаліції і нового Кабміну. Відсутність уряду, далі - розпуск", - припустив нардеп.
Нагадаємо, Денис Шмигаль відзначився деякими непопулярними заявами, які викликають роздратування у громадян України. Зокрема, він заявив, що через 15 років українцям не буде чим платити пенсії, навіть найменші. Тому він вважає, що в країні потрібно терміново вводити накопичувальну систему пенсійних відрахувань, при цьому зберігаючи солідарну систему.