В небі над Україною “стоїть“ комета: де можна побачити хвостату гостю

Автор: Марченко Любов

Липневе небо над Україною прикрасила комета Neowise. За останні сім років – це найяскравіша комета, що з'явилася на нашому небосхилі, яку можна побачити неозброєним оком. Космічну гостю можна буде розгледіти до кінця липня.

В небі над Україною “стоїть“ комета: де можна побачити хвостату гостю - today.ua

Ближче до Землі Neowise підійде 23 липня, проте найкраще її було видно 14 числа. Але й зараз ще можна розглянути хвостату гостю неозброєним поглядом. Потрібно лише знати, в якій частині неба її краще шукати, і де вести спостереження. Наші співгромадяни діляться красивими знімками цього об'єкта.

В небі над Україною “стоїть“ комета: де можна побачити хвостату гостюВ небі над Україною “стоїть“ комета: де можна побачити хвостату гостюВ небі над Україною “стоїть“ комета: де можна побачити хвостату гостю

Спостерігати це явище, втім, як і взагалі дивитися на зірки, краще за межами мегаполісів. Адже над великими містами небо не таке контрастне через так зване "світлове" забруднення", а от поза містами, де ніщо не заважає спостерігати об'єкти на темному оксамиті неба, красуню-комету можна непогано розглянути.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Потрібно знайти локацію, на якій буде відкрита північно-західна частина небесної сфери. За орієнтир можна взяти відому всім Велику Ведмедицю. Ідіть поглядом по горизонталі вправо від нижньої частини ковша. Там і виявите небесну гостю. Побачити її можна незабаром після заходу сонця – приблизно через годину.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поспішайте, залишилося кілька днів, коли її буде видно. Наступного разу Neowise відвідає нас приблизно через 6 тисяч років. І навряд чи хто-небудь із нині живих зможе її побачити ще раз. Втім, як знати - медицина на місці не стоїть.

Нагадаємо, у вересні 2018 поруч із Землею проходила ще одна комета - Джакобіні-Ціннера. Проте вона не була такою яскравою, як Neowise.