У Монголії почалася нова епідемія, що загрожує захопити світ: вбиває людину за 24 години

Автор: Марченко Любов

Світові інформагенції поширили тривожну звістку з Монголії. Там почалась епідемія бубонної чуми. У період середньовіччя дві потужні епідемії чуми, що вирували в XIV і XVII століттях, спустошували в Європі цілі міста. Летальність від цієї хвороби становила 95%.

У Монголії почалася нова епідемія, що загрожує захопити світ: вбиває людину за 24 години - today.ua

Монголія – наш час: на заході країни оголошено безстроковий карантин

Почалося все з того, що в неділю, 28 червня, в одну з лікарень провінції Ховд доставили 27-річного сільського чоловіка, повідомляє nst.com.my. У нього були дуже важкі симптоми, які могли вказувати на різні захворювання. Чоловікові зробили аналізи.

Результат аналізів, який прийшов у вівторок, приголомшив медиків: у чоловіка виявили бубонну чуму. До кінця 19-го століття це захворювання було невиліковним. Та й зараз, якщо його не лікувати або виявити занадто пізно, воно може виявитися смертельним.

Як з'ясувалося, хворий чоловік незадовго до цього, вживав в їжу м'ясо бабака. Це вже не перший випадок, коли в Монголії люди заражаються чумою після того, як з'їли бабака. Так, у минулому році з цієї причини померла подружня пара.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

У Монголії почалася нова епідемія, що загрожує захопити світ: вбиває людину за 24 години

Зазвичай це небезпечне захворювання передається від зараженої тварини до людини через бліх, які легко переходять з тварин на людей. Однак можливий й інший шлях зараження: якщо інфекція дає ускладнення у вигляді пневмонії, то хворий починає поширювати її повітряно-крапельним шляхом.

Чи хворий цей чоловік на легеневу форму чуми, невідомо. Проте на заході Монголії ввели безстроковий карантин. Значить, ситуація доволі серйозна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Повідомляють також, що сам заражений перебуває в дуже важкому стані: лікарі борються за його життя. У коментарях до цієї звістки дехто написав, що не варто їсти все підряд, що це набагато небезпечніше, ніж коронавірус, і що, на щастя, сьогодні це лікується (якщо почати лікування вчасно).

Нагадаємо, астролог Павло Глоба пояснив спалах епідемії коронавірусу таємничою зіркою Ліліт, яка 27 січня цього року увійшла в сузір'я Овна. Як стверджує Глоба, епідемія чуми в XIV столітті також лютувала, коли Ліліт була в цьому сузір'ї. Вийде вона звідти не раніше 20 жовтня 2020 року.