Today.ua

У Дніпрі шахраї вигадали новий спосіб отримувати бензин

У місті Дніпро співробітники ДБР викрили злочинну групу, учасники якої під виглядом допомоги для Збройних сил України просили та отримували паливо у різних мережах АЗС, а потім продавали його. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

За даними досудового слідства, у цій злочинній групі було 10 людей. З них четверо – цивільні, а решта шестеро – військовослужбовці. Вони на Дніпропетровщині пред'являли представникам мереж АЗС підроблені листи від імені керівництва однієї з військових частин, у яких було прохання про безкоштовну передачу бензину та дизельного палива на потреби ЗСУ (для виконання бойового завдання).

Представники мереж АЗС не здогадувалися, що це шахрайство, і тому передавали паливо зловмисникам. Шахраї за такою "схемою" діяли 4 місяці. За цей час вони безкоштовно отримали понад 50 тонн бензину та дизельного палива на загальну суму 2,5 млн гривень. Паливо зловмисники продали на Дніпропетровщині. Скільки вони за нього отримали гроші – встановить досудове слідство. Як правоохоронці вийшли на "слід" цієї групи шахраїв – не повідомляється.

Слідчі ДБР за даними фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (Використання свідомо підробленого документа) та ч. 4 ст. 190 (Шахрайство у особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Всім фігурантам уже повідомили про підозру у скоєнні злочинів. Під час обшуків у них вилучили чорнові записи, підроблені печатки та штампи військової частини.

Наразі досудове слідство триває. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цих злочинів.

Це далеко не перший випадок, коли шахраї нібито прикриваються допомогою для ЗСУ. Так, деякі шахраї безкоштовно ввозять в Україну автомобілі на іноземних номерах нібито як гуманітарну допомогу для ЗСУ (за розмитнення таких машин не потрібно платити гроші), а потім продають їх цивільним особам. У 2022 та 2023 роках українські правоохоронці викрили та затримали кількох таких псевдоволонтерів.

Нагадаємо, раніше в Закарпатській області правоохоронці викрили підприємця, який украв 9,5 млн. гривень, виділених на ремонт автомобільних доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ