У Києві під Офісом президента відбулася акція протесту, організована партією Анатолія Шарія та деякими іншими політсилами. В ході акції, яка починалася мирно, сталися зіткнення правих "радикалів" з її учасниками.
Акцію спровокувала поведінка поліції, яка позавчора, 15 червня, виштовхала журналістів партійного видання, а також представників низки інших ЗМІ, з двору Шевченківського райсуду, де відбувалося засідання по справі Стерненка. На журналістів цих ЗМІ намагалися напасти прихильники праворадикальних сил, які також зібралися під будівлею суду на знак солідарності зі Стерненком. При цьому поліція виштовхала журналістів за огорожу суду, мотивувавши це тим, що намагається їх захистити.
У відповідь "скривджені" журналісти і прихильники політсил, які опинилися в немилості у поліції, влаштували акцію протесту "Немой президент – не мой президент". Акція передбачалася як абсолютно мирний протест – без фаєрів, підпалів та виколупування булижників із бруківки. Проте, як повідомляє телеграм-канал "Легітимний", партійці Шарія про всякий випадок залучили до своїх лав групу "сильних хлопців".
"Всякий випадок" не змусив себе чекати. До колони мітингувальників підтяглася група радикально налаштованих молодих людей з "Демсокири" і "Руху ветеранів України". Молоді люди, які, як стверджує видання sharij.net, належать до угруповання "С14", керованої Євгеном Карасем, одягнувши одяг санітарів психіатричної служби, хотіли пробитися до мітингувальників, однак шлях їм перегородили поліцейські.
"Сам Карась заявив, що не планує ніяких провокацій, а прийшов для отримання 10 000 доларів, які йому нібито завинив лідер партії Шарія", - пише видання.
Не відомо, чи вийшов до мітингувальників хтось із Офісу президента, хоча це було одним із основних їхніх вимог. За чутками, що доносяться з кулуарів ОП, між самими "слугами" думки розділилися. Одні вважали, що потрібно вийти до мітингувальників. Інші кажуть, що робити цього не варто, щоби не дратувати радикалів і не дати Шарію зловити ще більший "хайп".
"Шарій сьогодні хайпить не гірше Сергія Стерненка, але для цього йому не довелося влаштовувати бійку з поліцією і запалювати фаєри", - пише "Легітимний".
Нагадаємо, суспільство розділилося у ставленні до того, що сталося під Шевченківським райсудом 15 січня. Прибічники радикально налаштованої опозиції схвалюють дії поліції, яка виштовхала журналістів за межі суду. А прихильники політсил, чиї видання представляли вигнані журналісти, кажуть, що в країні панує безвладдя, і по суті Україною керують ті, хто керує вуличними радикалами.