Україна стоїть на порозі двох смертоносних епідемій: поки не пізно, потрібно зробити щеплення

Україна стоїть на порозі двох смертоносних епідемій: поки не пізно, потрібно зробити щеплення - today.ua

Епідемія коронавірусу, яка зараз лютує у світі і в Україні, не скасувала й інших небезпечних захворювань, які також можуть виявитися смертельними. Зараз Україна стоїть на порозі двох небезпечних епідемій, які можуть спалахнути вже найближчим часом, вважає колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов. Йдеться про епідемії дифтерії і кору.

Доктор Бережнов вважає, що відсоток вакцинації наших співвітчизників від цих хвороб невисокий, через це може початися неконтрольоване зростання чисельності захворювань.

"При малому охопленні вакцинацією вірус доволі активно циркулює. При цьому починають страждати дорослі, які випали з вакцинації", - каже лікар.

Причому обидва ці захворювання дуже серйозні. Так, при дифтерії, якщо вчасно не звернутися до лікаря, можливий летальний результат. А сьогодні в Україні дуже багато не щеплених дітей, не кажучи вже про дорослих. Тим часом, навіть вакцинованим дорослим необхідно кожні 10 років "освіжати" щеплення від дифтерії – робити нове, бо імунітет за такий час слабшає.

Україна стоїть на порозі двох смертоносних епідемій: поки не пізно, потрібно зробити щеплення

Ще гірше йдуть справи із кором. За словами лікаря, цей вірус дуже агресивний і передається від хворої до здорової людини практично зі стовідсотковою ймовірністю. Від нього також повинні щепитися не тільки діти, але й дорослі, що з якоїсь причини не пройшли вакцинацію в дитинстві.

До речі, з віком людина усе важче переносить це захворювання. До того ж, кір може спричинити вірусну пневмонію і завершитися летально. Тому, якщо дорослий не впевнений, що в дитинстві отримав щеплення від кору, то йому краще піти і зробити його найближчим часом.

Сергій Бережнов закликав співгромадян не чекати, поки спалахне епідемія, а піти і зробити необхідні щеплення, собі і дітям, уже зараз.

Нагадаємо, за прогнозами астролога Влада Росса з 20 липня епідемія коронавірусу мала піти на спад. Але поки ніщо не вказує на те, що його передбачення виправдовується. Навпаки, в останні дні знову спостерігається зростання чисельності хворих.

Якою буде погода на уїк-енд: готуйтеся до холодів - ночами в Україну вже заходить осінь
На календарі залишилася остання восьма літа, а тому погода в Україні вже починає потихеньку дихати осінню. Найближчі дні, включаючи й вихідні, Україна...
Україна - країна можливостей: скандально відомий Вадим Тітушко став віце-президентом
Вадим Тітушко, чиє ім'я давно стало в Україні прозивним, отримав високу посаду в світі вітчизняного спорту. Його призначили віце-президентом Українськ...
Не робіть це в другій половині серпня: астрологічний прогноз на кінець літа 2020
Серпень закладає події, які будуть з вами відбуватися до кінця поточного року. З цієї причини, астрологи попереджають, якщо ви хочете дожити до Нового...
Чому мовчить Зеленський з приводу подій в Білорусі: «це моральне дно»
Український політолог Андрій Смолій обурений бездіяльністю президента України. Поки Білорусь проходить через ті ж випробування, які в 2013-2014-му рок...
У Дніпрі 9-річний хлопчик скоїв ДТП і втік, залишивши збитого велосипедиста
У Дніпрі сталася “дитяча“ ДТП із тривожними і зовсім «не дитячими“ наслідками. Про те, що трапилось, повідомила прес-служба патрульної поліції Дніпроп...