Україна припиняє спілкуватися з Лукашенком, як з главою держави - термін його каденції скінчився

Олександр Лукашенко більше не вважатиметься в Україні главою білоруської держави. Термін його повноважень, як легітимного президента, скінчився 5 листопада. А його нову інавгурацію, яка була здійснена таємно, не визнали багато країн. До числа тих, хто не вважає Лукашенка президентом, вирішила долучитися і Україна.

Україна припиняє спілкуватися з Лукашенком, як з главою держави - термін його каденції скінчився - today.ua

"Завершилася офіційна каденція Олександра Лукашенка, як президента Білорусі. Його таємну інавгурацію на новий термін, як легітимну, не визнає майже весь цивілізований світ. Як з главою Білорусі, відтепер не буде вести з ним переговори і Україна", - заявила в ефірі ТСН телеведуча Марічка Падалко.

Очевидно, ведучій доручили першої озвучити цю позицію української влади, яка ще ніде не оприлюднено як офіційна. Принаймні, на офіційному сайті президента України такої інформації поки немає. Україна припиняє спілкуватися з Лукашенком, як з главою держави - термін його каденції скінчився ТСН також повідомляє, що лідера білоруської опозиції Світлану Тіхановську в Європі вже приймають перші особи держав. Зокрема, вчора вона відвідала Австрію, де зустрілася з австрійським канцлером Себастьяном Курцем і представниками ОБСЄ. Кажуть, що мова йшла про можливі шляхи мирного врегулювання політичної кризи в Білорусі.

Тим часом, у Європі ввели вже другий пакет санкцій проти Лукашенка і чотирнадцяти наближених до нього осіб.

При цьому сам президент Лукашенко, який вчора виступив на відкритті третьої ліній мінського метро, заявив, що він у будь-яку хвилину готовий до нових виборів, але за однієї умови - "якщо цього захоче народ". Очевидно, тих, хто протестує на вулицях Мінська третій місяць поспіль, президент за народ не вважає. Хоча, з іншого боку, десять тисяч людей, які щотижня виходять покричати на недільний променад, теж за весь народ вважати не можна. Мабуть, у цій ситуації дійсно найрозумнішим виходом були би повторні вибори президента.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко придумав, як швидко покінчити з акціями протесту. Він велів звільняти з роботи і відраховувати з навчання всіх, хто в робочий час виходить протестувати. Очевидно тому обачні білоруси тепер протестують по неділях.