Today.ua

Україна отримає від США ракети нового типу

США в рамках нового пакету військової допомоги можуть передати Україні нові ракети, тип яких поки що не розголошується. Про це розповів речник Державного департаменту США Метью Міллер.

За його словами, вже цього тижня Білий дім оголосить про новий пакет військової допомоги Києву. Що до нього увійде – ще тримається у секреті. Зі слів Міллера можна зробити висновок, що це можуть бути нові ракети. Принаймні Білий дім зараз розглядає таку можливість.

Про які ракети йдеться? Можливо це ATACMS. Україна вже давно хоче отримати від Сполучених Штатів ракети ATACMS, але поки що Білий дім відмовляє у цьому проханні. Американці це пояснюють тим, що не хочуть посилювати ескалацію війни.

ATACMS - це ракети для оперативно-тактичного ракетного комплексу M270 MLRS або M142 HIMARS. Максимальна дальність ураження цілі – 300 км. Армія США прийняла на озброєння ATACMS у 1990 році. У 1991 році їх вперше використали під час бойових дій (в Іраку). Вони одразу ж довели свою ефективність.

На даний момент ракети ATACMS мають кілька варіантів. Ракета MGM-140А (одна з перших версій) з касетною бойовою частиною призначена для знищення живої сили ворога та легкозахищених об'єктів. Максимальна дальність польоту цієї ракети – 165 км. Вона має 950 спеціальних малих суббоєприпасів M74. Радіус ураження кожного фрагмента цього боєприпасу – 15 метрів. Загальна площа поразки такою ракетою становить 30 тисяч квадратних метрів.

Наприкінці 1990-х років армія США прийняла на озброення ракету Block IA MGM-140B. Її бойова частина складається з 275 суббоєприпасів, зате дальність польоту досягає 300 км. Варіант B цієї ракети отримав новий пакет наведення інерційної системи навігації за допомогою GPS. Ця технологія стала стандартною для всіх наступних версій ракет.

У свою чергу, ракета MGM-168A (вона також відома під позначенням MGM-140E і ATACMS Block IVA) розроблена на початку 2000-х років. У неї осколково-фугасна боєголовка. Максимальна дальність польоту такої ракети – 300 км.

Загалом ATACMS – це балістичні ракети малої дальності дії. Наприкінці польоту вони сягають досить високої швидкості. Це може створити великі проблеми для ППО противника.

Армія США може за деякий час зняти з озброєння ракети ATACMS. Натомість американці будуть використовувати більш сучасні ракети, які зараз перебувають на стадії розробки. Ця новинка відома під назвою Precision Strike Missile (PrSM). Дальність поразки цілі ракетою PrSM досягне 500 км і навіть більше. Можливо, будуть навіть ракети із дальністю польоту 1000 км.

Раніше стало відомо, що США передадуть Україні високоточні крилаті ракети GLSDB.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ