Конопляний марш свободи в найближчі вихідні рушить під Кабінет Міністрів. Учасники мирної ходи мають на меті нагадати чиновникам про виконання державної політики щодо наркотиків. У травні цього року результатом проведення такого ж маршу стала обіцянка влади розпочати наукові дослідження канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських засобів. Рік закінчується, але зрушень немає. В суботу прихильники конопель дізнаються: можливо уряд потребує допомоги суспільства для здійснення обіцяного?
До маршу приєднається вчений-нейрофізіолог Дмитро Ісаєв, кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. А. А. Богомольця.
«В Україні є закон про наркотичні і психотропні прекурси. Стаття 20 цього закону говорить про те, що для наукових досліджень вченими можуть використовуватися будь-які речовини, згідно порядку затвердженого Кабінетом Міністрів. Так от, цього порядку немає більше 10 років, і українські вчені позбавлені можливості працювати з канабіноїдами. Уряди багатьох країн Європи, Канади, більшості штатів США, Ізраїлю та інших країн світу, керуючись результатами наукових досліджень, врегулювали доступ пацієнтів до ефективного лікування канабіноїдами. В Україні не зроблено навіть перших кроків до цього, наукові дослідження канабісу юридично блокуються.
Ми вимагаємо від уряду відповіді: коли в Україні почнуться наукові дослідження канабіноїдів, як анальгетиків та інших лікарських засобів?» - пояснив вчений.
Наступне ключове питання державної стратегії озвучила прес-аташе Маршу Свободи Тетяна Кузьменко. Це вимога нормалізувати чинне законодавство у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків. Мова йде про декриміналізацію малозначних правопорушень - зберігання невеликих кількостей канабісу без мети збуту.
«В Україні, людина, маючи для власного споживання невелику кількість канабісу та зберігаючи його без мети збуту, може бути позбавлена волі терміном на 3 роки. І боротьбою з такими незначними правопорушеннями сьогодні в основному і зайнята Національна поліція України. Не збут наркотиків є пріоритетом поліції, а споживачі, не пов'язані з наркоторгівлею.
Такими справами легко і просто виконувати план розкриваності злочинів, Але кожне таке "кримінальне" виробництво, проходячи всі ступені судової системи, коштує нам з вами, як платникам податків, 1 мільйон гривень на рік. А все, що потрібно - це змінити критерії оцінки ефективності поліції. Малозначні правопорушення зробити адміністративними, а боротьбу зосередити на дійсно кримінальних злочинах», - сказала вона.
Організатори закликають небайдужих приєднатися до Конопляного маршу 27 жовтня. Початок о 12:00 під будівлею Кабінету Міністрів на вулиці Грушевського.