В Україні всі педагогічні працівники закладів дошкільної освіти тепер матимуть щорічну відпустку у 56 днів. Кабмін вже прийняв відповідну постанову, повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
За його словами, на щорічну відпустку у 56 днів можуть розраховувати такі працівники дошкільної освіти: вихователі-методисти, соціальні педагоги, музичні керівники, практичні психологи, інструктори з фізкультури, завідувачі, директора.
Лісовий назвав щорічну відпустку у 56 днів для всіх педагогічних працівників дошкільної освіти в Україні справедливою. Він вважає, що це нововведення покращить умови праці педагогічних працівників дитячих садків.
Слід зазначити, що в Україні у липні 2025 року набуде чинності новий Закон "Про дошкільну освіту", який передбачає серйозне реформування дошкільної освіти. Наприклад, передбачається запровадження різних форм здобуття дошкільної освіти, будуть різні типи дитячих садків, використовуватимуться нові вимоги до освітнього простору для дітей та педагогів. Також передбачається дерегуляція у системі освіти та запровадження системи економічних гарантій розвитку закладів дошкільної освіти.
Передбачено декілька типів альтернативних дитячих садків звичайним дошкільним освітнім закладам: мобільний дитячий садок, спеціальний дитячий садок для дітей з особливими освітніми потребами, сімейний дитячий садок, міні-садок, центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини, дошкільний осередок.
Чим буде, наприклад, дошкільний осередок? Це дитячий садок для невеликої кількості дітей, який має працювати в організації чи комерційній компанії. Передбачається, що дошкільні осередки можна організовувати, наприклад, при бібліотеках, у відомствах та приватних фірмах.
Мобільний дитячий садок повинен бути обладнаний для роботи з дітьми на базі автобуса або іншого транспортного засобу. Він має за графіком приїжджати до населених пунктів прифронтових районів і там працювати (обов'язкова умова – у укритті).
Нагадаємо, з січня 2025 року усі педагогічні працівники українських шкіл та інших закладів загальної середньої освіти отримують від держави на додаток до зарплати щомісяця по 1000 грн. З вересня 2025 року ця виплата збільшиться до 2000 грн. Держава надаватиме таку грошову допомогу до закінчення війни. Її отримують усі педагогічні працівники українських шкіл та інших закладів загальної середньої освіти, починаючи від вчителів й закінчуючи керівниками гуртків.
Раніше ми повідомили, які дисципліни будуть на курсі базової загальновійськової підготовки в українських вишах.