ТОП-3 речей, які не повинен писати водій в протоколі поліцейського

Автор: Максимов Віталій

Поліцейські, які зареєстрували порушення ПДР, складають адміністративний протокол. Його потім направляють до суду. Водій повинен знати, що він може писати в протоколі, а від чого слід утриматися.

ТОП-3 речей, які не повинен писати водій в протоколі поліцейського  - today.ua

Якщо ви не згодні з протоколом, постановою про адміністративну відповідальність, все одно підпишіть його, зробивши запис про незгоду. Якщо ви не підпишете постанову, вам копію документа надішлють поштою. Цим ви позбавите себе можливості оскаржити дії поліції.

Перед тим, як підписати протокол, уважно його прочитайте. Краще всього кілька разів. Справа в тому, що поліцейські часто при складанні цього документа допускають помилки.

Найчастіше правоохоронці вказують неправильний час (рідше – неправильну дату), неправильні дані свідків (немає їх підписів, або взагалі їх не було при ДТП), неправильно вказують вулицю, де сталося порушення ПДР або ДТП.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Крім того, поліцейські вказують не конкретний, а загальний пункт ПДР, який нібито порушив водій. Через це суд не зможе визначити, в чому ж полягало порушення ПДР.

ТОП-3 речей, які не повинен писати водій в протоколі поліцейського

Якщо в протоколі вказана помилкова (несправжня) інформація, то обов'язково потрібно написати «Не згоден».

Якщо інспектор поліції не пояснив вам ваші права, то про це також необхідно вказати в протоколі.

Вкажіть про наявність свідків та додаткової інформації (відеозапис реєстратора, фото тощо) на доказ вашої невинності.

Якщо порушення було далеко від місця проживання, то подайте в протоколі прохання про розгляд справи за місцем проживання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пишіть в протоколі тільки те, що відноситься до справи. І не намагайтеся зіпсувати прокол і не ображайте поліцейських – від цього стане тільки гірше.

Не пишіть в протокол під диктовку поліцейського. Пам'ятайте, що протокол потім буде змінити не можна. Його відправлять до суду, і суддя на його підставі прийме рішення. Якщо ДТП, то суд ще буде враховувати схему аварії.