Теракт у Відні: все, що відомо про напад терористів на австрійську столицю

В результаті масштабного теракту, що стався вчора ввечері у Відні, загинуло четверо людей, ще 17 осіб перебувають у лікарнях з вогнепальними пораненнями. Поліцейськими також був ліквідований один з терористів. Для захисту мирних громадян Відня в австрійську столицю введені війська.

Теракт у Відні: все, що відомо про напад терористів на австрійську столицю - today.ua

Про те, що трапилося в Відні стали надходити відомості вчора пізно ввечері. У центрі австрійської столиці озброєні люди відкрили стрілянину по мирних громадянах. Із сьогоднішнього дня, 3 листопада, в Австрії запроваджено локдаун через коронавірус, проте вчора на вулицях вечірнього Відня було багато людей. Цьому сприяв і надзвичайно теплий, як для цієї пори року, вечір. Тому багато людей перед локдауном прийшли повечеряти в бари і ресторани. Багато відвідувачів цих закладів розташувалися на відкритих терасах - благо, погода дозволяла. І в цей час озброєні терористи відкрили стрілянину по людях. Люди почали розбігатися хто куди.

Теракт у Відні: все, що відомо про напад терористів на австрійську столицю Вистріли пролунали в районі Великої Віденської синагоги. Однак на той час вона була зачинена, тому терористи просто стали стріляти по людях, які перебували поруч. Крім того, стріляли ще в п'яти локаціях. Всі вони зосереджені в центральному районі столиці. У Мережі з'явилася карта локацій, в яких було скоєно напад.

Теракт у Відні: все, що відомо про напад терористів на австрійську столицю Через напад на синагогу канцлер Австрії Себастьян Курц припустив, що це була антисемітська атака. Хоча це лише припущення.

Уже відомо, що ліквідований терорист був прихильником ІДІЛ. За місцем його проживання зробили обшук і знайшли докази цього. Убитий терорист був добре озброєний. У нього була при собі автоматична гвинтівка, кілька одиниць короткоствольної зброї та боєприпаси. Крім того, на ньому був пояс нібито зі вибухівкою, однак насправді він виявився муляжем.

Поліцейським також вдалося затримати ще чотирьох учасників атаки. Зараз із ними працює поліція. Проте більшості нападників вдалося втекти. Люди повідомляють, що їх було не менше десяти.

Теракт у Відні: все, що відомо про напад терористів на австрійську столицю Через загрозу повторних нападів поліція наказала всім жителям міста залишатися у своїх будинках. Відвідувачів закладів громадського харчування не відпустили ввечері по домівках. Їм веліли увійти всередину ресторанів і замкнутися там разом із персоналом. Близько тисячі людей також виявилися замкненими у Віденській опері.

На сьогоднішній ранок пошуки нападників не припиняються. Над Віднем з ночі кружляє вертоліт. Люди налякані, проте не деморалізовані. Себастьян Курц заявив, що ніякий терор не змусить громадян Австрії відректися від своїх цінностей і поступитися терористам. Одним із перших висловив співчуття народу Австрії французький президент Еммануель Макрон. Адже йому, як нікому з європейських лідерів, відомо, що таке тероризм.

Співчуття з приводу загибелі людей і солідарність з австрійським народом висловив також і президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, французький міністр внутрішніх справ Жеральд Дермань декількома днями раніше заявив, що Франція опинилася на передньому краї боротьби ісламістської ідеологією. Але, очевидно, він був не зовсім правий. Тепер уже вся Європа опинилася на передньому краї.