Суд роз'яснив через які помилки поліції не потрібно платити штраф порушникам ПДР

Якщо поліцейський, оштрафувавши водія, не вказав у постанові технічний засіб, яким здійснено фото - або відеозапис порушення ПДР, то воно не дійсне. До такого висновку у своєму рішенні по справі № 524/9716/16-а прийшов КАС Верховного Суду.

Суд роз'яснив через які помилки поліції не потрібно платити штраф порушникам ПДР - today.ua

У 2016 році в Кременчуці водія автомобіля ВАЗ 2107 оштрафували за те, що він проїхав на жовтий сигнал світлофора. Сума штрафу склала 425 грн. Водій не погодився з цим. Він подав заяву в суд, вимагаючи, щоб штраф скасували. Водій стверджував, що докази поліцейських не є належними.

У кінцевому підсумку справа дійшла до Касаційного адміністративного суду Верховного Суду України.

Судді ВС України після того, як ретельно ознайомилися з матеріалами справи, прийшли до висновку, що суд першої інстанції і апеляційний суд прийняли правильне рішення. Згідно з українським законодавством, в постанові про порушення ПДР поліцейський зобов'язаний вказати технічний засіб, за допомогою якого воно було зафіксовано. В іншому випадку постанова не дійсна.

Раніше Верховний Суд вже неодноразово у різних справах приходив до висновку, що поліцейський зобов'язаний вказувати технічний засіб, за допомогою якого здійснена фото - або відеозйомка моменту порушення ПДР.

ДЖЕРЕЛОLigazakon.net