Today.ua

Суд назвав причину, через яку не можна штрафувати за перевищення швидкості

Якщо водій не поставив свій підпис у постанові про його ознайомлення з правами як особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, то такий штраф незаконний. Такого рішення у справі №643/20086/21 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.

У 2021 році в одному із населених пунктів Харківської області патрульні поліцейські за допомогою радара TruCam виявили автомобіль, який рухався зі швидкістю 101 км/год. Водій перевищив дозволену швидкість у населених пунктах на 51 км/год. Щодо його склали адміністративний протокол за ч. 4 ст. 122 КУпАП. Штраф становив 1700 гривень.

Водій із таким рішенням патрульних поліцейських не погодився та оскаржив його в суді. Проте суд першої інстанції його позов не задовольнив. Після цього водій подав апеляційну скаргу, вказавши в ній, що на відео та фото фіксації не видно обличчя людини, яка у момент порушення правил дорожнього руху сиділа за кермом автомобіля, що поліцейський не роз'яснив йому права під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, а також було проігноровано клопотання про виклик адвоката.

Другий апеляційний адміністративний суд, розглянувши матеріали справи, скасував рішення суду першої інстанції. Водія не штрафуватимуть. Адміністративну справу закрили.

Чому апеляційний суд став на бік водія? Адже, зазвичай, адміністративний суд підтримує рішення суду першої інстанції.

Справа в тому, що, як виявилося, водієві під час розгляду справи про адміністративне правопорушення не роз'яснили його права. У постанові міститься пункт 8, в якому йдеться про те, що права за статтею 268 КУпАП та термін оскарження за статтею 289 КУпАП водію роз'яснено. Але під цим пунктом немає підпису водія.

У матеріалах справи немає відеозапису розгляду справи патрульними поліцейськими. Апеляційний суд зажадав у поліції цей відеозапис. Але виявилося, що його знищено. Поліція відповіла, що термін зберігання портативних реєстрів становить 30 діб. Крім того, після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ усі відеозаписи були знищені з метою безпеки.

Таким чином, водій, який перевищив у населеному пункті дозволену швидкість на 51 км/год, уникнув штрафу. Тим часом, в Україні перевищення дозволеної швидкості – одна з головних причин ДТП із загиблими та потерпілими.

Раніше ми розповіли про те, в якому випадку штраф за радаром TruCam є незаконним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ