Суд у справі п'ятого президента України Петра Порошенка перенесли на 1 липня. Сьогодні мало відбутися засідання з обрання йому запобіжного заходу. Нагадаємо, ця міра запобіжного заходу мала обиратися по одній з кримінальних справ, які відкриті проти Порошенка. Йдеться про призначення заступника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.
Слідство вважає, що Порошенко тоді видав незаконний наказ, яким схилив посадову особу у військовому званні до перевищення службових повноважень.
Крім того, як стало відомо вже сьогодні, стосовно Порошенка порушено ще одну кримінальну справу. Йому інкримінують розпалювання релігійної ворожнечі через отримання Томосу і лобіювання створення ПЦУ.
Стосовно сьогоднішнього засідання було відомо, що державні обвинувачі мали намір просити для Порошенка арешту і утримання під вартою - з правом виходу під заставу. Однак судове засідання вирішили перенести на 1 липня. Отже, протестувальники, які прийшли-приїхали підтримати Петра Порошенка розійшлися ні з чим. Доведеться штабу Петра Олексійовича сурмити збір ще й на 1 липня.
Що послужило дійсною причиною перенесення засідання, невідомо. З одного боку, це можна уявити як елементарне співчуття правосуддя до людини, в якої помер батько, і сім'я якої через суд була змушена перенести похорон. З іншого боку, можна припустити, що прокурорські серця здригнулися під натиском натовпу, що оточив Печерський райсуд.
У першому випадку можна лише оцінити благородство правосуддя, яке проявило співчуття до горя підсудного. Якщо ж вирішальну роль зіграв другий випадок, то це може говорити про подальше ослаблення влади та посилення позицій опозиції.
Держава стрімко втрачає монополію на насильство. Запит на "посадки", включаючи й Петра Олексійовича, був дуже високий у суспільстві рік тому. І якщо б ці "посадки" почалися ще в минулому році, то сьогодні Зеленському пробачили б і прорахунки в економічній політиці, і багато іншого. Але тоді цього не сталося з кількох причин. Ймовірно, через те, що в генпрокуратурі хтось навмисне затягував розслідування по резонансних справах.
Загалом, політичне життя в Україні чим далі, тим більше стає схожим на вакханалію.
Нагадаємо, вчора, 17 червня, під Офісом президента протестували проти бездіяльності влади представники партії Шарія. Їх обурила поведінка поліцейських, які замість захисту журналістів партійного видання, виштовхали представників преси за межі території суду.